Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yaz, Kış demeden dilendirilen çocukların dramı

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » Dini Kıssalar » Yaz, Kış demeden dilendirilen çocukların dramı
Yaz, Kış demeden dilendirilen çocukların dramı

Dram diyoruz çünkü; çocuklukları ellerinden alınmış anne ve babalarının üç kuruş daha fazla kazanmaları uğruna kullandıkları minicik bedenler. Gerçekten bu acı durumu hemen hemen herkes günü birlik görmektedir. Gördüğümüz bu acı durum karşısında artık alışkanlık olduğundan görmezden bile gelebiliyor hatta kova biliyoruz bile. Peki burada ki sorun nedir? neden çocukların bu şekilde kullanılmasına kimse dur demiyor. Neden hükumet bu olay için bir yaptırım getirmiyor. gibi bir çok soruma aklıma geliyor. Bugün ki konumuzda da bu işlemek istedik.

Özellikle köprü başlarında ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde ayaklarında ayakkabıları olmayan tirtir titreyen o masum sabilerin 2, 3 kuruş için dilendirilmeleri o kadar büyük bir acı ki kendi öz anne ve babaları bunu bir iş ve kazanç yolu olarak gördüklerinden dolayı onlar için normal bir durum oluyor. Kişisel olarak bunlara dur demenin çok olduğunun farkındayım ama en azından bireysel bir tepkinin yarın yanına alacağı iki, üç destekle toplumsal bir tepkiye dönüşebilir. Bu nedenle hükumetin bu konuda anne ve babalarla birlikte bu işte parmağı olan herkes için çok ağır yaptırımlar getirmeleri gerekmektedir. O çocukların gelecekleri bizim çocuklarımızın gelecekleri ile aynı olmalıyken onlar bu toplumun zaaflarını kullanmayı öğrenerek basit ve kolay para kazanmanın yollarına doğru kayıyorlar oysa ki onlar da okumak isteyeceklerdir.

Dışarıda gördüğünüz o küçücük çocuklara para vermek yerine onlara kalıcı çözümler üreterek yardım edelim. Onlara verilecek paralar onları daha kötü şartlara doğru itmektedir. Lütfen bu konuda bilinçli olalım ve en azından bağlı bulunduğumuz belediyelere bunun şikayetinde bulunarak tepkimizi dile getirelim.

Unutmayın kendi çocuklarınızı düşündüğünüz de anne ve babalık duygularınız nasıl tavan yapıyor sa bu çocuklar için bu denli hassas olmalısınız.

 

Değerli yorumlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz.

Yaz, Kış demeden dilendirilen çocukların dramı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şamanizme inanan Kızılderili çift İslam’ı seçti Abdülhakim Arvasî Hayatı ( Halidi kolunun Şeyhi ) Mucize kurtuluş: Allah dilediğinde olmayacak şey yoktur ( Video ) Sabah namazı ve ezanı ile ilgili merak ettikleriniz Ramazan ayına nasıl hazırlanmalıyız? Ebu Zerr el-Gifari ( Kimdir?, Sözleri ve Anlamı )

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır