Üç ayların başlangıcı ve bitişi 2019

Üç ayların başlangıcı ve bitişi 2019. Üç aylar Müslümanlar için hayırların başlangıç ayı olarak bilinmektedir. Bu ayların gelişi ile birlikte Müslümanların kurtuluş ayları da başlamaktadır. Çünkü 3 aylar içerisinde hem bol bol ibaret şansı vardır hemde kurtuluşa vesile olan bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi vardır.

Üç ayların 2019 takviminde sizler için ayrıntılı olarak tarihleri ile birlikte hazırladık. Sormak istediğiniz sorular var ise lütfen sormayı ihmal etmeyin.

Üç aylar olarak bildiğimiz Recep ayı, Şaban ayı ve sonrasında gelen Ramazan ayı ile birlikte bitiriyoruz. Peki 2019 üç ayları ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor. İşte sizlere bu konuda hem her ayın başlangıç ve bitişini ve daha sonra da üç aylar içerisinde bulunan hayırlı gün ve geceleri de tarihleri ile birlikte yazmış olacağız.

2019 üç aylar başlangıcı ve bitişi

Üç aylarda bulunan hayırlı günler ve kandiller.

Üç ayların başlangıcı ile birlikte Regaip kandili, Miraç kandili ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi de bulunmaktadır. Peki üç aylarda ki bu hayırlı günler ne zaman başlıyor.

  • 8 Mart Regaip Kandili
  • 2 Nisan’da Miraç Kandili
  • 19 Nisan’da Berat Kandili

2019 Üç ayların başlangıç ve bitiş tarihleri

  • Recep ayı Başlangıcı 08 Mart 2019 Cuma
  • Şaban ayı Başlangıcı 06 Nisan 2019 Cumartesi
  • Ramazan ayı Başlangıcı 06 Mayıs 2019 Pazartesi
  • Ramazan Son Günü 04 Haziran 2019 Salı

Ramazan ayı başlangıcı ve Ramazan bayramı tarihi

Ramazan ayı başlangıcı 6 mart tarihine denk gelmektedir. Bununla birlikte bitimi ise 4 haziran denk gelecektir. 3 haziran tarihi arefe günü olarak ve sonrasında 3 günlük Ramazan bayramı başlamış olacaktır. Bol bol dua ve ibadet ederek bu güzel ayları geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu aylarda arınma ve yeniden doğmak isteyenler için büyük fırsatlar vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir