Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Trump’un Başkanlığı İsrail’e kapları açtı

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » Trump’un Başkanlığı İsrail’e kapları açtı
Trump’un Başkanlığı İsrail’e kapları açtı

Amerikan’ın 45. başkanı olarak seçilen Trump şimdiden dünya üzerinde etkili bir tesir bırakmaya başladı bile. özellikle Müslümanlara ve ırkçılığa karşı söylemleri seçim vaatleri arasında idi.Meksika sınırına duvar geliyor, Irkçılık için şimdiden çalışmalar başladı, Müslümanlara yönelik yaptırımlar başladı, İsrail’e dönük vaatler verilmeye başlandı. Bizler ise uzaktan durmuş medet bekliyoruz.

Unutulmaması gereken en güzel not ise; Onlardan bize dost olunmazdır. Bizler kendimiz den başka herkesi dost ediniyoruz. Özellikle İsrail ile yapılan anlaşmalar tamamen Müslümanları yok etmek ve ablukada tutmanın adıdır.

Amerika başkan seçiyor bizler burada inim inim inliyoruz. İşte sizlere o haberin detayları:

Göçmen ve İslam karşıtı açıklamalarıyla bilinen Trump’ın ABD Başkanı olmasına en çok sevinen ülke ise, İsrail oldu. Devir teslimin üzerinden saatler geçmeden Tel Aviv yönetimi işgal altındaki Filistin topraklarında 560 yeni konutu onayladı. İsrail’den “Donald Trump’ın başkan olmasıyla oyunun kuralları değişti. Barack Obama dönemindeki gibi artık ellerimiz bağlı değil” açıklaması geldi.

Beyaz Saray Sözcüsü Spicer ise, yeni başkanın kampanya döneminde verdiği büyükelçiliğin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınacağı vaadinin de ilerleyen dönemde masaya geleceğini ilan etti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu Washington’a davet eden ABD Başkanı’nın ilk görüştüğü isimlerden biri de, Mısır’da iktidarı darbeyle ele geçiren Abdulfettah Sisi oldu.

Eski başkan Barack Obama ise, görevinin son gününde Filistin’e 221 milyon dolarlık yardımı onayladı.

Trump’un Başkanlığı İsrail’e kapları açtı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sünnet namazlarının kazası olur mu? El Halik İsmi Şerif anlamı, Faziletleri, zikri ve sırları Halid Bin Velid ( Seyfullah ) Kimdir? Kuran-ı Kerime göre insanın özellikleri nelerdir? Azez’de araçlı saldırı – 100’lerce ölü var Müslümanın aynasından bakmak

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır