Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Trump’a önce kuran okundu sonra Mülteci yasağı geldi

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » Dini Kıssalar » Trump’a önce kuran okundu sonra Mülteci yasağı geldi
Trump’a önce kuran okundu sonra Mülteci yasağı geldi

ABD başkanlık seçimi sonrasında ABD başkanına Kuran-ı Kerim okunması Katedral tarafından onaylandı ve Başkanın kabulü ile de olay gerçekleşti. Trump’a Kuran okuyan kişi yine Katedral tarafından seçilen Mohamed Magid oldu. Mohamed Magid Okuyacağı ayetleri önceden seçti ve Kuran okuması sonrasında Başkanla bir araya gelerek çözüm konusunda fikirlerini söylediğini belirtti.

Şimdi bizler bu işten ne anlamalıyız. Elbetteki rahmet kapısının sahibi Allah’u alemdir. Bu rahmet ve istiğfar kapılarını kapatmaya kimsenin gücü yetmez O dilemedikçe. Bizler sadeec olaya sitem edecek bir üslupla yaklaşacağız.

Kuran dinlerken imana gelmek ve rahmetten nasibini almak Allah herkese nasip eder inş. Kuran-ı Kerimi dinledikten sonra mülteci yasağını devreye koymak bakın benim İslamiyetle bir sorunum yok benim Müslümanlarla sorunum var demenin kandırma kısmında başka bir şey ifade etmiyor

Trump’a okunan ayeti kerimeler
Hucurat Suresi Ayet 13

Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdar olandır.

Rum Suresi ayet 22

Göklerin ve yerin yaratılması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda bilenler için elbette ibretler vardır.

‘IRKÇILIĞIN TÜM DİNLER VE AMERİKAN
DEĞERLERİ TARAFINDAN REDDEDİLDİĞİNİ HATIRLATTIM’

“Donald Trump ve ekibi, İslam camiasının hoşlanmayacağı şeyler söyledi. Ancak sen, başkanlık törenleri kapsamında, katedralde onlara Kur’an-ı Kerim okudun. Mesaj verdin. Neler hissettin?”

“Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i, İslam dininin mesajını aktarma sorumluluğunu taşıdığım hissiyle okudum. İslam, farklılıkları kabul eden ve ayrımcılığa karşı çıkan bir dindir.”

“IRKÇILIĞIN AMERİKAN DEĞERLERİ TARAFINDAN REDDEDİLDİĞİNİ HATIRLATTIM”

“Seçtiğim 2 ayetle Müslümanların Amerika’da hakimiyet kurma gibi bir çabalarının olmadığı gibi üzerlerinde baskı kurulmasını da kabul etmediğini ve herhangi bir başka vatandaş gibi eşit saygı görmeyi beklediğini ifade ettim. Başkan dahil herkese, ırkçılığın tüm dinler tarafından reddedildiği gibi Amerikan değerleri tarafından da reddedildiğini hatırlattım.”

“BAŞKAN TRUMP VE DAMADIYLA EL SIKIŞTIM”

“Başkan Trump ve damadıyla çıkışta el sıkıştım. Trump, katılımım için teşekkür etti. Ayrıca cami yönetimimiz Trump hükümetinden, Adalet Bakanı Jeff Sessions, Dışişleri Bakanı Rex Tillorson ve Bayındırlık ve İskan Bakanı Ben Carson ile bir araya geldi. İslamiyet ve Müslüman toplumları hakkında konuştuk. Önemli bir fırsattı.”

Trump’a dünyadan, iş adamlarından ve ünlülerden tepki yağdı
“BANA YEMEĞE GELDİLER”

“Amerika Camii’nde iki gün geçiren bir grup Evanjelik Hıristiyan lider, o harika camiden ayrılırken, İslamiyet hakkında çok farklı bir bakışla ayrıldı. İslamiyet’e saygı duyarak, Türkiye’yi ziyaret etme isteğiyle ayrıldı. Evajelik Hıristiyanlar, bana yemeğe geldiler. Bu grup, yüzde 80 oranında Trump’ı desteklerken, şimdi 5 büyük şehire giderek, topluma bizleri tanıtmak istiyorlar.”

“KONUŞARAK PROBLEMLERİMİZİ ÇÖZEBİLİRİZ”

“Trump başkan oldu. Şimdi Müslümanlar açısından ne olacak?”

“Şunu ifade etmeliyim ki; ben, boykotun her türlüsüne
karşıyım ancak hükümetle görüşüldüğü gibi, toplumun farklı katmanlarıyla da görüşülmeli. Bu, Trump ile ilk defa bir araya gelişim değildi. 2011’de ofisinde görüşmüştük. Müslümanlar olarak düşüncelerimizi aktarma fırsatı yakalamıştık. Ve bir iki gün önce, katedralde Kur’an-ı Kerim okuduğumda, o, oldukça saygılı şekilde dinledi ve ben buna şahit oldum. Ben her ferde şans verilmesi gerektiği inancını taşıyan biriyim. Bu anlamda Donald Trump’a da şans verilmeli. Konuşarak problemleri çözebiliriz.”

“PEKİ KUR’AN-I KERİM’İ NEDEN SEN OKUDUN? KİM SEÇTİ SENİ?”

“Beni, Ulusal Katedral seçti ve Kur’an-ı Kerim okumamı istedi. Bu fikir, Başkan Trump’ın ekibi tarafından da kabul gördü. Dua etmemi de onayladılar. Aslı itibarıyla Arapça okuyacağım ve sonradan İngilizce okuyacağım ayetler önceden görüldü ve kabul edildi. Okuyacağım ayetleri bilinçli olarak seçtim. Allah, zengin-fakir, siyah-beyaz gibi hiçbir ayrım yapmaz ve yapılmasını istemez. Bunu aktardım.”

Trump’a önce kuran okundu sonra Mülteci yasağı geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Allah’ın Rahmet ve Merhamet kapısına Bekçilik Yapmak İngiltere’deki Terör saldırısını faturası Başörtülü bir kardeşimize çıkartıldı İnsanlar kıyamet günü hangi beş şeyden hesaba çekilecek? Başörtüsü Takmamak İçin Müftülüğü Terk Etti Midye, istiridye ve kalamar türü deniz canlılarını yemek neden haramdır? Ömer Bin Abdulaziz Kimdir? Emevi halifesi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır