Transparan moda defilesine müzik olarak Salavat-ı Şerif seçildi

by prAmid

Bu ülke İslam ülkesi olarak adından söz ediyorsa nasıl oluyor da bir moda defilesinde Salavatı Şerif okunarak gösteri düzenlenebiliyor.Peygamber Efendimize Saygı mahiyetinde okunan ve sevgimizi dile getiren salavatı şerif bu şekilde anlamsız ve kalitesizce kullanılmasını kınıyoruz.

Sorulması gereken asıl soru ise yarı çıplak bir saçmalık için nasıl olur da bunu seçersiniz ve bunu mantığa hizmet kullanırsınız. Dini değerlere hakaretin boyut kazanmış bir versiyonudur. Kesinlikle bu işlem sonunda olaya karışan ve orada izleyici, misafir veya davetli kim olursa olsun hepsi hakkında dava açılmalı ve hepsi de gereken cezayı almalılar. Nasıl olurda kendi saçmalıklarınıza bu tarz bir mükemmelliği alet edersiniz. Dünyada müzik mi kalmadı.

Salavatı Şerifi arka fon olarak kullanan ve yarı çıplak halde mankenlerin yürüyüşü eşliğinde misafirlere keyifli dakikalar sunmayı hedefleyen olayın sahibi nasıl bir inanışa sahip çok merak ediyoruz. Olayın baş mimarı Murat Aytulum denen kendini bilmezin biriymiş.

Haberin geri kalan kısmını sizlere aktarıyoruz.
Aytulum’un, ‘Paradoksal Senfoni’ adını verdiği koleksiyonunun defilesinde, üç dine ait ilahiler kontrtenor Nuri Harun Ateş tarafından seslendirildi. Defile sırasında mankenler podyumda transparan kıyafetler ile koleksiyonu sergilediği sırada Nuri Harun Ateş, Salavat-ı Şerif okudu.

Modacı Murat Aytulum’un, Mercedes Fashion Week İstanbul kapsamında düzenlediği defilede, mankenler podyumda yarı çıplak yürürken Salavat-ı Şerif okunarak bir skandala imza atıldı.

İlgili İçerikler

Leave a Comment