Şamanizme inanan Kızılderili çift İslam’ı seçti

by prAmid

Arjantinli çift misyoner faaliyetlerin yoğun olduğu bir dönemde Şamanizmden vazgeçip Hristiyanlığı seçmişler tabi Hristiyanlıkla birlikte aradıkları soruların yanıtını İncil üzerinden arayıp bulamamışlar. Tabi tek tanrı inançları olan çift Allah kavramının olduğunun farkında.

Arayışlar için de devam eden süreçte Rabbim nasip ediyor bu çiftin kalbine ve doğru yol olan ışık kaynağı olan Kuran ile tanışıyorlar. Aradıkları soruların yanıtını Kuran aracılığı ile bulan Rehue Calquin-Sofia Gonzalez çifti İslam’ı seçtiler. Tabi gönül isterdi ki Allah inancına herkesin sahip olmasını ama rabbim nasıl uygun buyurursa şüphesiz ki doğru olanda odur. Arjantinli çift islam tercihleri sonrasın da tatilleri için Türkiye’de ki camiileri ziyaretleri gerçekleşti.
Tatillerini Türkiye’de geçiren 38 yaşındaki Dr. Rehue Calquin ve 33 yaşındaki eşi Sofia Gonzalez, Müslümanlığı tercih etme nedenlerini anlattı. Dr. Rehue Calquin, 2011 yılında İslam’la tanıştıklarını ifade ederek, “Biz biliyoruz ki Tanrı tek. Tanrı’yı çizecek bir resim veya heykel yoktur. Tanrı tüm yaratılanların sahibidir. Bizim eski inançlarımız da bunu öğretiyor. Ben tüm eski kültürlerin İslam’ın bir parçası olduğuna inanıyorum. İslam tüm bu değerleri içinde barındırabilir. İslam yolu özgürlük yolu. Belki de Müslümanlarda olup diğer inanışlarda olmayan en önemli şey; dostluk” dedi.

“TÜRKİYE’DE RUHSAL OLARAK ÇOK RAHATLADIK”
Artık gittikleri her yerde İslam’ı tebliğ edeceklerini söyleyen Calquin, Türkiye’de ruhsal olarak çok rahatladıklarını da dile getirdi.

İlgili İçerikler

Leave a Comment