Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Quebec City Cami’ne silahlı saldırı ( 6 Ölü )

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » Quebec City Cami’ne silahlı saldırı ( 6 Ölü )
Quebec City Cami’ne silahlı saldırı ( 6 Ölü )

Olay yeri yine Kanada; gerçekleşen silahlı saldırı öncesi domuz başı bırakılması eylemi de yine aynı camide gerçekleşmişti. Kanada’nın Quebec kentinde gerçekleşen olayda bu saldırıların devamlılığı gözlerden kaçmıyor. Olay sonrasında yapılan açıklamalar basın ve medya için yeterli gözükse de Müslümanlara ve İslam’a yönelik bu saldırılara bu açıklamalar yetersiz.

Olay yeri bir çok ambulans ve polis yetkilileri ile doldu. Olayda yaralananlar en yakın hastanelere sevk edilirken ölenler için de aynı işlem uygulandı.

Kanada Başbakanı olay sonrasın da Twitter hesabında yaptığı açıklama da aileleri ile birlikte üzüntüleri paylaştığını yazdı.

3 KİŞİNİN SALDIRISINA UĞRADI
Quebec eyaletinin başkenti olan Quebec City’de aynı zamanda cami olarak kullanılan Quebec City İslam Kültür Merkezi, yatsı namazı sırasında kimliği henüz belirlenemeyen silahlı ve maskeli 3 kişinin saldırısına uğradı.

40 KADAR MÜSLÜMAN NAMAZ KILMAK İÇİN ORADAYDI
Görgü tanıklarının yerel basına yaptıkları açıklamalara göre, saldırı 40 kadar Müslümanın yatsı namazını kılmak üzere camide bulunduğu sırada meydana geldi. Polis, Kanada’da bulunan camilerin etrafında özel güvenlik önlemleri alacağını ifade etti.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Olayın ardından Quebec polisi saldırıyla ilişkili olduğu belirtilen iki kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Bir diğer saldırganın ise kaçmış olabileceği belirtiliyor. Polis, yaşanan olaydan sonra araştırmaların devam ettiğini ve her şeyin kontrol altına alındığını açıkladı.

KANADA BAŞBAKANINDAN İLK AÇIKLAMA
Başbakan Trudeau, Twitter hesabından cami olarak da kullanılan Quebec City İslam Kültür Merkezine düzenlenen saldırıya ilişkin mesaj yayımladı.

Trudeau, yaptığı paylaşımda bunun bir terör saldırısı olduğunu belirterek, “Bu gece, Kanadalılar Quebec’teki bir camiye korkak saldırıda hayatlarını kaybedenler için üzülüyorlar. Düşüncelerimiz mağdurlarla ve aileleriyle birlikte” ifadelerine yer verdi.

DAHA ÖNCE DE AYNI CAMİNİN ÖNÜNE DOMUZ KAFASI BIRAKILMIŞTI
Saldıırının gerçekleştiği Quebec City camisine geçtiğimiz haziran ayında domuz kafası bırakılmıştı.

Kanlı domuz başını bırakanlar, paketin üzerine de “afiyet olsun” anlamına gelen ‘Bon apetite’ yazısını bırakmışlardı.

Quebec City Cami’ne silahlı saldırı ( 6 Ölü ) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bin Derde Deva Dua – Darlık, Sıkıntı, Borçlardan kurtulmak için dua Kuranı Kerimde Deniz, güneş ve kalem üzerine yemin edilen ayetler Sultanahmet Camiinin Karlı ilk görüntüsü KURAN MI, KURAN’A GİDEN YOL MU? El-Musavvir İsmi şerif ( El Musavvir faydası, fazileti ve Mutluluk ) Besmele ile başlamak ve Besmelenin faziletleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır