Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Peygamberimizin Hasta iken okuduğu etkili dua

Ana Sayfa » Biyografi » Peygamberler » Peygamberimizin Hasta iken okuduğu etkili dua
Peygamberimizin Hasta iken okuduğu etkili dua

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( s.a.v ) rahatsızlandıkları zaman hangi duayı okurlardı merak eden kardeşlerimiz için düzel bir paylaşım olacaktır inşaAllah. İşte Rasüli ekrem hastalandığı zaman okuduğu dua. Peygamber efendimizin şifa veren ve hastalıklara karşı okuduğu o güzel dua.Hz. Muhammed hasta olmaya başladığında hangi duayı okurdu? merak edenler için,

Nebiyy-i Ekrem Efendimiz Muhammed Mustafa ( s.a.v ) rahatsızlandıkları zaman onu Cibril (a.s.) tedavi eder ve arkasından bu duayı okurdu:

Peygamberimizin hasta iken okuduğu duanın Arapçası:

Bismillahi arkıyke min kulli şeyin yu’zike min şerri kulli nefsin ev aynin hasidin, Allahu yeşfike bismillahi arkıyke.

Peygamberimizin hasta iken okuduğu duanın Türkçesi:

“Allah’ın ismiyle seni rahatsız eden her şeyden sana okurum. Her nefsin veya hasetçi her gözün şerrinden Allah sana şifâ versin. Allah’ın adıyla sana okurum.” derdi.(Müslim, Selâm 40)

Peygamberimiz Muhammed Mustafa ( s.a.v ) bir rahatsızlıkları olduğu zaman Muavvizeteyn sûrelerini okur, kendi üzerine üfler ve onu eliyle üzerinden silerdi. Ve şöyle buyururlardı:

Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı:

Bismillahi Allahümme dâvini bi devaike veşfini bi şifaike ve ağnini bi fadlike ammen sivâk vahzer anni ezake.

“Allah’ın ismiyle. Ey Rabbim! Beni kendi devân ile tedavi et, bana kendi şifân ile şifâ ver ve beni kendi fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl ve beni ezalardan uzak tut.” (Heysemî, X, 180)

Peygamberimizin Hasta iken okuduğu etkili dua - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Abdest ( Kadın ve erkek ) nasıl alınır? Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Merhametli ve Affedici Oluşu İslami isimlere Çin’den Engel ( Engellenen Müslüman İsimleri ) Peygamber Efendimizin sevdiği ve tavsiye ettiği çocuk isimleri hangileridir? Günlük hayatta okumamız gereken en tesirli dualar Akıl ve vahiyden daha çok rüya, keşif ve ilhamla doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır