Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Peygamber Efendimiz’in ( S.a.v ) en güzel duaları

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslam-i Özlü Sözler » Peygamber Efendimiz’in ( S.a.v ) en güzel duaları
Peygamber Efendimiz’in ( S.a.v ) en güzel duaları

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) bizlere öğretmiş olduğu ve ellerini açıp Allah’a olan yakarışları. Tabi Peygamber efendimizin bütün yakarışları güzeldir. Çünkü hep güzel şeyleri Allah’tan istemiştir. Hep insanların kurtuluşunu, bereketli olması istemiştir. İşte bizlerde sizlere bu güzel duaları derledik ve sunuyoruz. Sizlerde artık bu dualara bir amin dersiniz. İşte Hz. Muhammed’in en güzel duaları

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 1:Allah’ım yaradılışımı güzel takdir ettiğin gibi, ahlakımı da güzel eyle.
Kulağımdan ve gözümden beni ölünceye kadar faydalandır. Dinimde ve bedenimde bana sağlık ve güvenlik ver. Hakkımı alıncaya kadar zulmedene karşı bana yardım et…

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 2:Allah’ım bana öğrettiğinden beni faydalandır. Fayda verecek bilgiyi bana öğret ve ilmimi arttır. Fayda vermeyen ilimden, korku duymayan kalpten, kabul edilmeyen duadan, doymayan nefisten, insanı maddi ve manevi huzursuzluğa düşüren açlıktan, hıyanetten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, düşkün ihtiyarlıktan, sıkıntılı yaşlılıktan. Sana sığınırım.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 3:Allah’ım, kulağımın şerrinden, gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden ve şehvetimin şerrinden Sana sığınıyorum. Senden, kurtuluşu, yasaklardan uzak durmayı, tok gözlülüğü istiyorum.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 4:Allah’ım gücümün tükenişini, çaremin bitişini ve insanların gözünde değersiz görülüşümü yalnız sana şikâyet ediyorum. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi, beni kime havale ediyorsun? Beni bütün kabalığıyla karşılayacak bir düşmanıma mı, yoksa işimi elime verdiğim bir yakınıma mı? Sen bana kızgın olmadıktan sonra başkasının düşmanlığına hiç önem vermem. Allah’ım sen razı oluncaya kadar Senin rızanı dilemeye devam edeceğim.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 5:Allah’ım, Senden iffetli yaşamayı; dünyam, dinim, aile fertlerim ve malım hakkında sağlığı ve güvenliği istiyorum. Eksiklerimi ört, korkumu güvenliğe çevir. Önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden gelecek günah ve felaketlere karşı beni koru.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 6:Allah’ım, her zorluğu kolaylaştırmakla bana lütufta bulun. İki hükmünden en hayırlısını benim için tercih et. Benim için takdir ettiğini hayırlı eyle. Öyle ki geciktirdiğin şeyin acele gelmesini, acele getirdiğinin de gecikmesini istemeyeyim. Senden doğru yolda kararlılığı istiyorum. Verdiklerine şükretmeyi istiyorum. Doğru bir dil selim bir kalp istiyorum.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 7:Allah’ım. Beyaz elbise kirlerden temizlendiği gibi, kalbimi günahlardan temizle. Kalbimi iki yüzlülükten, eylemlerimi gösterişten, dilimi yalandan, gözümü vefasızlıktan temizle. Şüphesiz Sen gözlerin hainliğini ve kalplerin sakladığını bilirsin.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 8:Allah’ım, bize düşmanlık edenlere karşı bize yardım et. Bize dini musibet verme. Dünyayı en büyük kaygımız ve ilmimizin son hedefi yapma. Bizi, bize acımayanların saldırılarına teslim etme.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 1:Allah’ım, yalnız Sana teslim oldum. Yalnız Sana inandım. Yalnız Sana güvendim. Yüzümü yalnız Sana çevirdim. Bana sevgini ve sevgisi Senin katında fayda verecek kimselerin sevgisini nasip et.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 9:Allah’ım, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, düşkün ihtiyarlıktan, kalp katılığından, gafletten, başkasına yük olmaktan, miskinlikten Sana sığınıyorum. Fakirlikten, inkârcılıktan, nankörlükten, günahkârlıktan, gerçeğe ters düşmekten, ikiyüzlülükten, işitsinler diye iş yapmaktan Sana sığınırım.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 10:Allah’ım, hoşnutken de, öfkeli iken de, içten ve samimi söz söylemeyi Senden diliyorum. Fakirlikte de, zenginlikte de, iktisatlı olmayı Senden diliyorum.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S.a.v ) Duası 11:Allah’ım, Senden tükenmeyen bir nimet diliyorum. Senden bitmeyen bir sevinç diliyorum.

 

Peygamber Efendimiz’in ( S.a.v ) en güzel duaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dostumuz olan İsrail’den Ezan yasağı Allah’ın 99 ismi ve anlamları Üç ayların başlangıcı ve bitişi 2019 Hz. Muhammed’in ( S.A.V.) bir günü nasıl geçerdi? Günlük hayatta okumamız gereken en tesirli dualar İlim öğrenmekle ilgili ayet ve hadisi şerif

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır