Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Nijerya’da hergün 2 bin çocuk ölüyor

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » Nijerya’da hergün 2 bin çocuk ölüyor
Nijerya’da hergün 2 bin çocuk ölüyor

Bütün dünya insanları rahat bir yaşam hakkında sahip olma umudu ile çalışırken, kendi rahatları uğruna neden bazı ölümleri görmezden gelirler. İşte Nijerya’da yaşanan olayda tam da bunu gösteriyor. Her gün yetersiz beslenmeden kaynaklı ölümler artıyor. Annelerin çocuklarını emzirme olanağı gittikçe düşüyor ki bu yüzdelik dilimde  sadece %17 olarak tahmin edilmektedir. Bu nedenle çocuklar yeterli beslenemediklerinden zeka geriliği, güçsüz bünye ile karşılaşıyor ve zor şartlar altında yok olup gidiyorlar. Unutulmamalı ki bu ölümlerin mutlaka hesabı sorulacaktır.

Nijerya Sivil Toplum Beslenme Proje Koordinatörü Ubah Nnaemeka, Kwara eyaletinde yaptığı açıklamada, ülkede yetersiz beslenme sebebiyle her gün 2 bin 300 çocuğun hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ulusal Sağlık ve Nüfus Araştırması verilerine dikkat çeken Nnaemeka, “Nijerya’da annelerin sadece yüzde 17’si çocuklarını emzirebiliyor.” dedi. Önlem alınmazsa durumun daha da kötüleşebileceğini belirten Nnaemeka, “Yetersiz beslenme zeka geriliğine de neden oluyor. Bu da Nijerya’nın geleceğine gölge düşürüyor.” ifadelerini kullandı.

Yetersiz beslenmeye karşı hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğine dikkat çeken Nnaemeka, tüm paydaşların ortak ve koordineli hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Nijerya’da devam eden ekonomik kriz ve yolsuzluklar nedeniyle milyonlarca insan yoksulluk içerisinde yaşıyor.

Nijerya’da hergün 2 bin çocuk ölüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Seçilmiş en güzel hadisi Şerifler – Peygamberimizin en güzel sözleri Peygamberlere inanmanın gerekliliğini gösteren ayetler Peygamberimizin Sahur Vakti ile ilgili hadisleri ( Sahurun Önemi ) Şamanizme inanan Kızılderili çift İslam’ı seçti İslami isimlere Çin’den Engel ( Engellenen Müslüman İsimleri ) İslam’da bilginin kaynakları özet ve slayt

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır