Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Myanmar Hükümeti: Arakanda Katliam yok

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » Myanmar Hükümeti: Arakanda Katliam yok
Myanmar Hükümeti: Arakanda Katliam yok

Son zamanlarda Müslümanların dünya genelinde uğradıkları zorlukları ve soykırımları medya aracılığı öğreniyoruz. özellikle Myanmar’da yaşanan olaylar hepimizi derinden üzmüş ve bizleri mahvetmişti. Myanmar Hükümeti bir komisyon kurmuş ve güvenlik güçlerinin Arakanda katliam yada soykırım yapmadıkları iddia etmiştir. Özellikle de güvenlik güçlerinin şiddet eylemlerine hiç bir şekilde karışmadıklarını rapor olarak sunmuştur. Yaşananların belgesini, videolarını ve resimlerini görmezden gelip kendince bir rapor hazırlanmış olması orada yaşananların katliam ve soykırım olmadığını göstermez.

RAPORDA, GÜVENLİK GÜÇLERİNİN YARGISIZ İNFAZLA SİVİLLERİ ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİALARINA YER VERİLMEDİ
Komisyon ayrıca güvenlik güçlerinin yaygın olarak tecavüzle suçlandığı iddiaları da ‘yetersiz kanıt’ olması nedeniyle reddetti.

Komisyonun raporunda güvenlik güçlerinin sivilleri yargısız infazla öldürdüğüne yönelik iddialara yer verilmezken, 485 Arakanlı hakkında yasal işlem başlatıldığı ayrıca Arakanlı silahlı militanların bölgede hala varlık gösterdiği belirtildi. Kundaklama, hukuksuz gözaltı ve işkence iddialarını soruşturmaya devam edeceğini açıklayan komisyonun raporunu bu ay tamamlaması bekleniyor. Raporda, Arakanlı Müslümanlardan da ‘Bengalli’ olarak bahsedildi. Zira, Myanmar hükümeti yüzyıllardır bölgede yaşamalarına Arakanlı Müslümanların komşu Bangladeş’ten gelen ‘kaçak’ göçmenler olduğunu savunuyor. POLİSİN ARAKANLI SİVİLLERİ DÖVDÜĞÜ GÖRÜNTÜLER YAYINLANMIŞTI Rapordan 4 gün önce sosyal medyada Myanmar polisinin onlarca Arakanlı Müslümanı sıraya dizip bazılarını tekme tokat dövdüğü görüntüler yine bir polis memuru tarafından paylaşılmıştı. Bugün yapılan açıklamada olayla ilgili 8 polisin gözaltına alındığını duyurdu.

Myanmar Hükümeti: Arakanda Katliam yok - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sabah ezanı ve sabah namazı ile ilgili olarak aklınıza takılan büyün soruların cevapları Peygamber Efendimiz’in ( S.a.v ) en güzel duaları Bin Derde Deva Dua – Darlık, Sıkıntı, Borçlardan kurtulmak için dua Halep’e iki binden fazla aile geri döndü Peygamber efendimizin tavsiye ettiği deprem duası Hz. Muhammed ( S.a.v )’in eşleri ( Zevceleri )

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır