Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Müslümanları Düşman ve Rakip Görmenin nedenleri

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » Müslümanları Düşman ve Rakip Görmenin nedenleri
Müslümanları Düşman ve Rakip Görmenin nedenleri

Bütün dünyanın dengeleri dinler üzerine kurulmuş ve Din olguları ile hareket edilmektedir. örnekler olarak açıklamalar gerekirse Yahudilerin kendilerini üstün ırk görmeleri, Hristiyanların haçlı seferleri ile dünyaya hakim olma ihtirasları gibi. Tabi konumuz dahilinde bütün dünya insanlarının neden düşman olarak Müslümanları seçtiğidir.

Müslümanlar gerçekten düşman olacak kadar kötü müdürler? yada Müslümanların yer yüzünde amacı uğruna haksızlığa karşı savaştığı için mi?

İşte işin aslında bir çok neden yatarken Müslümanlar bu nedenlerin sahipleri olduklarını unutmuş düşmanların inşaa ettikleri dünya düzeninin bir parçacı olmuş ve kendi amaçlarını unutmuşlar. Buda karşı tarafından ileriye dönük planlarında olumlu sonuçlar almasına vesile olmaktadır. Düşman olarak benimsenmesinin nedeni konusunda uyanmadan başlarını ezme mantığıdır. Müslümanların dirilişi ile birlikte başlarına gelecekleri çok iyi bildiklerinden dolayı savaşın ilk muhatabı da bizler oluyoruz.

Müslüman rehberi olan Kurana göre yaşamaya başlarsa eğer, doğruluğun atmosferi içerisinde yepyeni bir hayat düzeni oluşacak bu belli odaklarda güç dengesinin sahipleri için ellerinde saltanatın yok olmasın anlamına geleceğinden dolayı düşman olarak algılanması da normaldir.

Geçmiş zamanlarda dünyada çıkan bütün savaşların sonrasında mazlum halkların tek ev sahibi Müslümanlar ve İslam ülkeleri olmuştur. Şimdi ise Müslümanların yaşadıkları coğrafyalarda savaş çığırtkanlığı yaparak katliamlar gerçekleştiriliyor ve sonra da kapılarını yüzlerinde kapatıyorlar. Avrupa da insanlar savaştan kaçtıklarına İslam ülkeleri kapılarını sonu kadar açmış ve ekmeklerini bölünmüştü bunların unutulmaması gerekmektedir. yine Kuran-ı Kerimden muhteşem bir alıntı Sizden başka dostunuz yoktur onlar birbirlerinin dostudur. 

Bizler Müslüman olduğumuzu hatırlayıp dirilişe geçeceğimiz güne kadar, kurana sarılıp düzeni ile yaşamaya başlamayana kadar bu savaşların tek düşmanı biz olacağız.

Bütün dünya insanları dostturlar ama Müslümanların tek dostları da yine kendileridir.

 

Müslümanları Düşman ve Rakip Görmenin nedenleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sabah namazı ve ezanı ile ilgili merak ettikleriniz Adalet, Hak ve Hukukla ilgili ayeti kerimeler Esmaül Hüsna’nın ( Allah’ın isimlerinin ) Faziletleri Sabah ezanı ve sabah namazı ile ilgili olarak aklınıza takılan büyün soruların cevapları İslam dininin kadına verdiği değer Ebu Zerr el-Gifari ( Kimdir?, Sözleri ve Anlamı )

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır