Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Müslüman’ın günlük hayatta kullanması gereken sözler

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslam-i Özlü Sözler » Müslüman’ın günlük hayatta kullanması gereken sözler
Müslüman’ın günlük hayatta kullanması gereken sözler

Değerli kardeşlerim; bir Müslüman günlük hayatta bir çok şeyle karşılaşıyor. Ölümle karşılaştığınızda okumanız gereken dua, Zorluklarla karşılaştığınızda söylemeniz gereken sözler gibi bir çok şeyi hatırlayalım istedik. Kimi zaman iyi, kimi zaman da kötü şeylerle karşılaşabiliyor. Peki böyle durumlar karşında ne söyleyeceğinizi biliyor musunuz?

Yada bildiğiniz o kelimelerin hangi durumlar için kullanıldığını merak ediyorsanız konuyu okumaya devam edin. Bir Müslüman musibetle karşılaştığında ne söylemesi gerekir, bir Müslüman nimete kavuşunca ne söyler, tuhaf bir durumla karşılaşınca ne söyler işte bunların hepsini birlikte öğrenelim.

Bir Müslümanın sürekli kullandığı söz ve kelimeler


Müsibet ve ölüm anında söylenmesi gereken söz veya dua

Bir Müslüman ölüm anında kullanması gereken en güzel dua: İnna Lillahi ve inna ileyhi raciun‘dur.  Türkçe meali ise; ( “Şüphesiz Biz ALLAH’tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O’nadır.”)

Bir Müslüman zorluklarla karşılaşınca ne söylemeli?

Zorluk anı ile karşılaştığınız da size yardım edecek olanı düşünmeniz gerekiyor ve bu durum içinde sözlenmesi gereken en güzel şey: La havle vela kuvvete İlla billahil aliyyil azim. Türkçe meali olarak ne anlama geliyor: ( “Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.” )

Müslüman’ın günlük hayatta kullanması gereken sözler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeniden diriliş ( Ahiret Gününde ) gününde çocuklar ve bebekler ne olacak? Kurban bağışlamak için değil, kesmek içindir Haram Nedir? – Neden haramlardan uzak durmalıyız? Resimli Cuma Mesajları 2019 Peygamberler nasıl dua ederlerdi? Allah ismi, faziletleri ve sırları

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır