Müslüman’ın günlük hayatta kullanması gereken sözler

Değerli kardeşlerim; bir Müslüman günlük hayatta bir çok şeyle karşılaşıyor. Ölümle karşılaştığınızda okumanız gereken dua, Zorluklarla karşılaştığınızda söylemeniz gereken sözler gibi bir çok şeyi hatırlayalım istedik. Kimi zaman iyi, kimi zaman da kötü şeylerle karşılaşabiliyor. Peki böyle durumlar karşında ne söyleyeceğinizi biliyor musunuz?

Yada bildiğiniz o kelimelerin hangi durumlar için kullanıldığını merak ediyorsanız konuyu okumaya devam edin. Bir Müslüman musibetle karşılaştığında ne söylemesi gerekir, bir Müslüman nimete kavuşunca ne söyler, tuhaf bir durumla karşılaşınca ne söyler işte bunların hepsini birlikte öğrenelim.

Bir Müslümanın sürekli kullandığı söz ve kelimeler


Müsibet ve ölüm anında söylenmesi gereken söz veya dua

Bir Müslüman ölüm anında kullanması gereken en güzel dua: İnna Lillahi ve inna ileyhi raciun‘dur.  Türkçe meali ise; ( “Şüphesiz Biz ALLAH’tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O’nadır.”)

Bir Müslüman zorluklarla karşılaşınca ne söylemeli?

Zorluk anı ile karşılaştığınız da size yardım edecek olanı düşünmeniz gerekiyor ve bu durum içinde sözlenmesi gereken en güzel şey: La havle vela kuvvete İlla billahil aliyyil azim. Türkçe meali olarak ne anlama geliyor: ( “Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.” )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir