Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kurban bağışlamak için değil, kesmek içindir

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » Dini Kıssalar » Kurban bağışlamak için değil, kesmek içindir
Kurban bağışlamak için değil, kesmek içindir

Kurban bayramı yaklaşıyor ve Allah izin verirse 21 Ağustos tarihinde yani salı günü bayrama kavuşacağız.bayramla ilgili çok önemli olduğunu düşündüğümüz bir nokta da naçizane fikrimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Kurbanı bekleyen bir çok fakir fukara varken, bağışlamak doğru mu?

Kesilen kurbanlık hayvanların Allah rıza için kesilmesi ile başlayan bu ibadetinde bir çok amacı vardır. Öncelikle ihtiyaç sahiplerinin boğazından bir kaç tike de olsa etin geçmesidir. 

Bu nedenle kesilen kurbanlık hayvanların önemi de çok büyüktür. Kurbanı kesmeye niyet etmiş bir kardeşimiz hemen alternatif bir çözüm olan bağışlamayı uygun görebilir ama bu doğru değildir. Çünkü bağışlanması gereken o kadar şey varken kurbanı bağışlamayın ve kesip komşularınız ve dostlarınız ve akrabalarınızla paylaşın. 

Bağışlamak istediğiniz de kimse sizlere engel değil en azından iki kurban niyet edin birini mutlaka kesip sizden bekleyenlere dağıtın, ikincisini de bağışlayın.

Değerli kardeşlerim; kurban önemli bir ibadettir. Allah’ın kestiğiniz kurbana ihtiyacı yoktur ama Allah’ın yarattığı hayırlı kulları olan Müslümanların bu vesile ile kesilmiş olan kurbanlık hayvanların etlerine ihtiyaçları vardır. 

Lütfen kurbanlarınızı bağışlamak yerine kesip ihtiyaç sahiplerini sevindirin. Bu paylaşımın sonunda Allah rızası için mutlu olacaksınız. Bağışlamak olayını yok sayıyoruz anlamına gelmesin. Sadece Kurbanın gerçek amacına hizmet etmesi için bunu yazıyoruz. İmkanı olan insanlar mutlaka bağışlıyorlardır.

Kurban bağışlamak için değil, kesmek içindir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Halep’e iki binden fazla aile geri döndü Hz. Mevlana’nın Kısa hayat Hikayesi ve Eserleri Sad Bin Muaz ( r.a. ) hayat hikayesi İmamı Malik ( Mâlik b. Enes ) Kimdir? Gırgır dine hakaret etti, cezası kapatma oldu Kur’an-ı Kerime göre dua etmek ve dua örnekleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır