Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kuranda imanla ilgili ayetler – Kuranda geçen iman ayetleri

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslami Sorular » Kuranda imanla ilgili ayetler – Kuranda geçen iman ayetleri
Kuranda imanla ilgili ayetler – Kuranda geçen iman ayetleri

Kuran-ı Kerim’de iman ile ilgili geçen ayeti kerimeleri konu alan sorumuzun yanıtını sizlere aktaracağız. İman konusu ile ilgili Kuran-ı kerimde geçen bir çok ayet vardır. İmanla ilgili ayetleri sizlere kaynakları ile birlikte vereceğiz.

İman konusu dahilinde geçen ayetleri sizlerde bizlerle paylaşabilirsiniz. işte Kuran-ı Kerim azimuşşanda geçen imanla ilgili ayeti kerimeler:

Mu’minun Suresi 58-60’cı ayeti kerimeler:
Rablerinin âyetlerine inananlar; Rablerine ortak tanımayanlar; Ve Rablerine dönecekleri için yapmakta oldukları işleri kalpleri çarparak yapanlar;

Fetih Suresi 4’cü ayeti:
İmanlarını bir kat daha arttırsınlar diye müminlerin kalplerine güven indiren O’dur. Göklerin ve yerin orduları Allah’ındır. Allah bilendir, her şeyi hikmetle yapandır.

Bakara Suresi 82’ci ayeti:
İman edip yararlı iş yapanlara gelince onlar da cennetliktirler. Onlar orada devamlı kalırlar.

Nisa Suresi 57’ci ayeti:
İnanıp; iyi işler yapanları da, içinde ebediyen kalmak üzere girecekleri, zemininden ırmaklar akan cennetlere sokacağız. Orada onlar için tertemiz eşler vardır ve onları koyu (tatlı) bir gölgeye koyarız

Nisa Suresi 136’cı ayeti kerimesi:

Ey iman edenler! Allah’a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği Kitab’a ve daha önce indirdiği kitaba iman (da sebat) ediniz. Kim Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve kıyamet gününü inkâr ederse tam manası ile sapıtmıştır.

Bakara Suresi 137’ci ayeti kerimesi:

Eğer onlar da sizin inandığınız gibi inanırlarsa doğru yolu bulmuş olurlar; dönerlerse mutlaka anlaşmazlık içine düşmüş olurlar. Onlara karşı Allah sana yeter. O işitendir, bilendir.

Bakara Suresi 177’ci ayeti kerimesi:

İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz değildir. Asıl iyilik, o kimsenin yaptığıdır ki, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitaplara, peygamberlere inanır. (Allah’ın rızasını gözeterek) yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, dilenenlere ve kölelere sevdiği maldan harcar, namaz kılar, zekât verir. Antlaşma yaptığı zaman sözlerini yerine getirir. Sıkıntı, hastalık ve savaş zamanlarında sabreder. İşte doğru olanlar, bu vasıfları taşıyanlardır. Müttakîler ancak onlardır!

Bakara Suresi 256’cı ayeti kerimesi:

Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tâğutu reddedip Allah’a inanırsa, kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir.

Bakara Suresi 62’ci ayeti kerimesi:

Şüphesiz iman edenler; yani Yahudilerden, Hıristiyanlardan ve sâbiîlerden Allah’a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur. Onlar üzüntü çekmeyeceklerdir.

Bakara Suresi 138’ci ayeti kerimesi:

Allah’ın (verdiği) rengiyle boyandık. Allah’tan daha güzel rengi kim verebilir? Biz ancak O’na kulluk ederiz (deyin).

Kuranda imanla ilgili ayetler – Kuranda geçen iman ayetleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Allah'a imanla ilgili Kuranda geçen ayetler | İman ve Kuran İslami haber Kaynağı13 Eylül 2018

[…] Kuran-ı Kerimde imanla ilgili geçen bütün ayeti kerimeler için tıklayın […]

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ömer Bin Hattap ( Hz. Ömer ) Hayatı İslami isimlere Çin’den Engel ( Engellenen Müslüman İsimleri ) Evrim Teorisi ile ilgili Diyanet’in açıklaması Peygamberimizin Sahur Vakti ile ilgili hadisleri ( Sahurun Önemi ) Sünnet namazlarının kazası olur mu? İslam’a göre çalışan kadının durumu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır