Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İslami versiyon Kadın giyim modası

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslami versiyon Kadın giyim modası
İslami versiyon Kadın giyim modası

Değerli kardeşlerimiz;

Bugün ki konumuzun önemli bir noktasını kadınlarımız oluşturacak. Günümüz giyim kuşam detayları o kadar farklı boyutlar aldı ki insanları anlamaya çalışmak için bile büyük bir genişlik gerekmektedir. Kapalı yada örtünmek artık sadece örtünmek olarak ele alınmış ve detayları pekte umursanmaz bir hal almıştır. Sokaklar da insanlarımızı gördüğümüz de bir çoğumuz bu ne be kardeşim dediğini duyar gibiyim. Şimdi sizlere örtünmekle ilgili olarak naçizane düşüncelerimden yola çıkarak kısa bir yazı yazmak istedim.

Örtünmekte asıl amaç nedir?

Öncelikle kendimizi dinlemeliyiz. Kimse zorlamıyor sizleri zorla kapanında demiyor. Zorla yapılan hiç bir işte hayır gelmez. Bu nedenle giyim kuşam önemlidir. Örtünme kısmında sizler moda olarak görebilirsiniz ama sizleri görenlerin bakış açılarında İslam dini ve Müslümanlığın olduğunu unutmayın.

Bizler giyinme adapları içerisinde insanları örnek göstererek eleştirmekten çok gördüklerimizi açık ve net bir şekilde ifşa etmeden anlatabilmektir. erkeklere göstermemeniz gereken uzuvlarınızın gösterilmemesi için örtünme vardır. Bunun dışında modaya uydurulması gereken yada bir obje olarak gösterilmesi tamamen yanlış bir davranıştır.

Kıyafet tercihleri arasında göze çarpan renkli tercihi çok doğru değil, dar kesim kıyafetlerin tercihi yine hiç doğru değil, Kıyafet tercihleriniz de genelde sade ve temiz olan kıyafetleri tercih etmekle birlikte bir de bol olanları tercih etmelisiniz.

İnsani boyutu olarak olaya yaklaşırsak bile erkekleri tahrik etme hakkı sizin değildir. Erkekler için giyinmek yerine kendiniz için giyinmeyi deneyin.

Bir çok program ve makalede bu durum izah edildi tabi Allah’ın merhamet edip doğru yolu gösterdiği kardeşlerimiz de olmuştur, bununla birlikte halen günahın ısrar etmeye devam eden kardeşlerimiz de vardır.

Bizlere düşen kardeşlerimizi uyarmak ve giyinme adaplarına dikkat etmelerini sağlamaktır.

İslami versiyon Kadın giyim modası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Diyanet işleri başkanlığından Ezan yasağına tepkisi Hz. Muhammed’in ( s.a.v ) kısa hayatı – Kronolojik hayatı ABD Başkanına karşı durmanın adı: ABD karışımı İslam Üç ayların başlangıcı ve bitişi 2019 Mübarek aylarda nasıl ibadet edilir? İslami isimlere Çin’den Engel ( Engellenen Müslüman İsimleri )

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır