Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İslamist Terör ifadeleri Bizleri üzmektedir

Ana Sayfa » İslam Haber » Güncel Haber » İslamist Terör ifadeleri Bizleri üzmektedir
İslamist Terör ifadeleri Bizleri üzmektedir

Son günlerde dünya gündemini meşgul eden ve terör listelerinde yerini alan DEAŞ’ın etki alanı konuşmalarda kendini göstermeye başladı. Almanya Başbakanı Türkiye ziyareti sırasında konuşma arasında bu kelimeye yer vermesi gerçekten üzücü bir durum değerlendirmesi ile Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzeltildi.

Gerekçe olarak İslamiyetin böyle bir terör oluşumu ile aynı kefede tutularak bir bütünmüş gibi görülmesi bizleri üzmekte ve Müslüman bir Cumhurbaşkanı olarak rahatsız ediyor. Sessiz kalınması durumunda ise bu yakıştırmanın kabulü anlamına geldiğini ifade ederek sözlerine devam etti.

Erdoğan ise müdahele ederek Merkel’in sarfettiği ‘İslami terörizm’ sözünün doğru olmadığını vurguladı. Erdoğan, şu açıklamayı yaptı:

“DEAŞ terör örgütünden dolayı, kalkıp ‘İslamist terör’ü kullanırsak bu üzücü olur. Bunu lütfen kullanmayalım. Çünkü kullanıldığı sürece biz bunun karşısında durmak durumundayız, sessiz kalırsak bunu kabul olur. Ben Müslüman Cumhurbaşkanı olarak bunu asla kabul edemem. Şu anda dünyada DEAŞ’a karşı bizim verdiğimiz mücadeleyi veren bir ikinci ülke yok. Herkes işin lafında ama biz, bununla mücadelede kararlılığımızı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz.”

Erdoğan şöyle devam etti:

“PKK neyse, PYD neyse, YPG neyse Fetullahçı Terör Örgütü odur. Benim ülkemde devlete darbe yapacak ve bu darbe yapan eğer kalkıp Almanya’ya kaçıyorsa, Almanya’da barınıyorsa bunlara karşı Alman yönetiminin de, haklısınız Adalet Bakanları birbirleriyle ilişki kurmak suretiyle belge, bilgi bunlar gönderilebilir ama biz Amerika’ya da 85 koli belge, bilgi gönderdik, hala yargıdan çıkacak kararlar bekleniyor. Biz aynı zamanda NATO’da beraberiz, iki dost, müttefik ülkeyiz. Bu konularda çok daha seri kararlar almak suretiyle inanıyorum ki ‘geciken adalet adalet değildir’ anlayışını biz ters yüz edip bir an önce neticeye varırsak isabetli olur diye düşünüyorum.”

İslamist Terör ifadeleri Bizleri üzmektedir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Örümcek Ağını nasıl yapıyor? 2021 dini günler, bayramlar ve kandiller Ahiret inancı ( Ahirete İman ) insan davranışlarını nasıl etkiler? İslami versiyon Kadın giyim modası Hz. Peygamberimizin Babalık özelliği Hz. Peygamberimizin idareci özelliği

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır