Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İslamda zinanın cezası ölüm mü ( recm etmek mi? )

Ana Sayfa » İslam ve Kadın » İslamda zinanın cezası ölüm mü ( recm etmek mi? )
İslamda zinanın cezası ölüm mü ( recm etmek mi? )

Recm kelimesi Arapça da taşlamak veya kovmak anlamlarına gelmektedir. Bizim anladığımız ise zina eden kadının taşlanarak öldürülmesini ifade etmektedir.

İslam dinine göre zina eden kadın ölüm cezasına çarptırılır ve recm edilerek yani taşlanarak öldürülür. İfade yıllarca bizlere sunulmuş bir çok İslam alimi tarafından da kabul görmüş bir uygulama biçimidir.

Peki İslam’da suçun cezası olarak gerçekten öldürmek var mıdır?

İlk olarak recm konusunun dayandığı Hadisi şerifte kadının birinin kendi kendini ele vermesiyle birlikte Peygamber Efendimizin onayı ile gerçekleşen bir durum olarak anlatılıyor ve bu durum buraya dayandırılarak bir çok İslam alimi tarafından da bu hadis kabul görüyor.

Şimdi bizler de Kurana bakarak bu hadisin doğru olup olmadığını sizlere açıkladıktan sonra kuran bu konu da ne demiş ve nasıl bir ceza uygun görmüş onu da sizlere ayetle açıklayacağız.

Öncelikle kuran-ı kerim de öldürmek eylemi kullanıldığında büyük bir yanlış olduğunu ifade ediyor ve “bütün insanlığı öldürmüş gibidir” açıklamasıyla da ne kadar ciddi bir sorun olduğunu ifade ediyorken diğer bir yandan da hadisi şerifi getirip öldürün demiştir demek doğru geliyor mu?

Hele ki zina konusunda Ayette :
Zina eden kadın ve zina eden erkeğin her birine yüzer değnek (celde) vurun. Eğer Allah’a ve ahiret gününe iman ediyorsanız, onlara Allah’ın dini(ni uygulama) konusunda sizi bir acıma tutmasın; onlara uygulanan cezaya mü’minlerden bir grup da şahit bulunsun. Nur 32

Düşünsenize Zina eden kadına ölüm emrini verenler Kuranın unuttuğunu düşünmüş olmalılar ki böyle bir hükme karar vermişler. Oysa ki bu kadar önemli bir kararı Allah neden ayette vermesin!!!

Ölüm olacaksa bunu ilk olarak Allah ayeti kerimesinde mutlaka verirdi. Yani sadece zina edenlere verilecek ceza 100 değnektir.

İslam dinin de recm etmek kesinlikle yoktur

İslamda zinanın cezası ölüm mü ( recm etmek mi? ) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kazım Nursaçan26 Haziran 2018

Ayette varmış da keçi yemiş güya. İslam’a recm eklemek için her yalanı uydurmuşlar. Kim ”islam’da recm var” derse müşrik olur.

Mehmet Ali Akgündüz31 Mart 2020

Bu zaten islama Fitne Tohumu eken cahil islam ülkeleri Tarafından yahudi şeytan ve şarlatanları Tarafından ortaya atılmaktadır. Ve buna gönülden inanıyorum bu ülkeleri Türkiye Düzeltecektir Yazıklar olsunki Allahın Ayetlerini yalanlayanlara ve vay hallerine İslamda zina evli bekar olsun cezası değnek cezasıdır.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Peygamberlere inanmanın gerekliliğini gösteren ayetler Kuranda akıl ve aklı kullanmakla ilgili ayetler Allah’ın Rahmet ve Merhamet kapısına Bekçilik Yapmak Hz. Muhammed’in ( S.A.V.) bir günü nasıl geçerdi? Vahiy Nedir? ve Vahyin Gönderiliş amacı nedir? El-Mecîd isminin anlamı, Fazileti ve zikri ve faydaları

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır