Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnsanlarımızın İslam’dan beklentisi

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » Dini Kıssalar » İnsanlarımızın İslam’dan beklentisi
İnsanlarımızın İslam’dan beklentisi

Müslüman insanların bi haber oldukları İslam dini ile alakalı bilgileri Kuranı Kerim de öğrenmek yerine kulaktan duyma bilgileri tercih etmektedirler. Bu nedenle İslam dinin ne olduğu ile alakalı olarak hiç bir bilgiye sahip değiller.İnsanlarımızın İslam’dan beklentisi ise çok daha büyük.

Biz Müslüman insanların İslamdan beklentisi nedir? sorusu ile o kadar çok basitlikler var ki yazmak bile az kalıyor. Tabi İslamdan beklentilerimiz de çok yüksek. İslamı sürekli kendi isteklerimize, haramlarımıza uydurma gayreti içerisindeyiz. Tabi İslam dinini öğrenip doğruları ile yaşamak yerine sürekli birilerinin anlattıkları ile kendimizi donatmaya devam ediyoruz. İnsanlarımızın İslam’dan beklentisi

Okumak neden zor geliyor!

İslam toplumlarının tek sorunu Ayeti kerimede ki OKU tavsiyesini veya emrini bir türlü anlamıyor olmalarından kaynaklanıyor. Oysa ki rehber bir kaynak ve bu kaynağın yaşayan maketi Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa ( s.a.v) var. Bu iki kaynağa rağmen halen okumamaya ısrar edip birilerinin yanlış anlatımlarına bile inanacak kadar cahil kalıyor ve sonrada İslam dinini kendi doğrularımıza göre ayarlamaya çalışıyoruz.

Bizlerin bu acizliğinden ve cahilliğinden birilerinin faydalanmasına gerek kalmadan biz zaten kendimizi bu yola sürüyoruz.

Müslüman İslam’a uyar, islam’ı kendine uydurmaya çalışmaz!

Dinin sınırları ve çizgisi belli olmasına rağmen bizler kendi yanlışlarımıza doğru göstermek için yeni sınırlar çiziyoruz. İşin garip kısmı ise doğruları bizlere ifade eden insanları da dinden çıkmış kafirler olarak gösterecek kadar da ileri gidiyoruz. İslam insanı şereflendirirken bizler bu şereften uzak kalmak için çok çalışıyoruz. İnsanlarımızın İslam’dan beklentisi

Gerçekten beklentilerimiz arasında yaptığımız yanlışları doğru görmesi mi, zalimlikleri hoş görmesini mi bekliyoruz.

Bizler İslamı kendimize benzetmek yerine kendimizi İslamın sınırları içerisine alıp onun istediği gibi Allah kulları olmaya çalışmalıyız. Aksi durumda yaşadığımızın adı İslam olmaz.

İnsanlarımızın İslam’dan beklentisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İslam dinin de inanç ve ibadet esasları nelerdir? İslam’a yönelik oluşan nefret İnsanlar kıyamet günü hangi beş şeyden hesaba çekilecek? Mübarek aylarda nasıl ibadet edilir? Ömer Bin Abdülaziz ( Muaviye dönemi halifelerinden ) İslami isimlere Çin’den Engel ( Engellenen Müslüman İsimleri )

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır