Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnsanlar kıyamet günü hangi beş şeyden hesaba çekilecek?

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslam'da İlim » İnsanlar kıyamet günü hangi beş şeyden hesaba çekilecek?
İnsanlar kıyamet günü hangi beş şeyden hesaba çekilecek?

“İnsanoğlu kıyamet günü beş şeyden hesaba çekilmedikçe bir tarafa hareket etmeyecektir:” 

İnsanoğlu bütün yaşamı boyunca bir sonun olduğunu bilerek yaşadı ve bu sonda ise bir hesabın olacağını çok iyi biliyor. peki bu hesap günü geldiğinde neler sorulacak?

İşte kıyamet günü geldiğinde 5 şey için insanoğlu sıraya girecek. Bu soruları sizler için kısa kısa başlıklar halinde hazırladık bakalım beğenecek misiniz?

Kıyamet günü sorulacak beş sorudan ilki:

Ömrünü nerede ve nasıl tükettiğinden hesaba çekileceksiniz. Bu soru ilk doğduğunuz günden öldüğünüz güne kadar olan bütün bir süreci kapsayacak. ne kadar çetin olduğunu siz düşünün

Kıyamet günü sorulacak beş sorudan ikincisi:

Gençliğini nerede ve nasıl geçirdiğinden: Hayatın en güzel yılları olarak bilinir, bu nedenle de en büyük hesapta buradan gelecektir. Yani yaptığınız her doğru için daha fazla mükafatlandırılacaksınız demektir.

Kıyamet günü sorulacak beş sorudan üçüncüsü:

Malını nereden kazandığından: Günümüz ele aldığınız da artık neyin doğru, neyin ise yanlış olduğunu şaşırmış durumdayız. Böyle bir zamanda helal para kazanmak gerçekten zor olsa da buradan da hesaba çekileceğimizi unutmayalım

Kıyamet günü sorulacak beş sorudan dördüncüsü:

Malını nereye harcadığından: Kazandığın bütün parayı ben tırnaklarımla kazandım derseniz sonu hüsran, Rabbim verdi ve bundan da başkalarının da rızkı var deyip de paylaştıysanız ne mutlu size

Kıyamet günü sorulacak beş sorudan beşincisi:

Bildikleriyle amel edip etmediğinden: Allah’a inanıyorum demekle iş bitmiş olmuyor, bir de inandığı ile yaşamak gerekiyor. 

İnsanlar kıyamet günü hangi beş şeyden hesaba çekilecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hz. Muhammed ( S.a.v )’in eşleri ( Zevceleri ) İmam Buhari hayatı, eserleri İslamafobi’nin Dünü ve Bugünü İnsanlarımızın İslam’dan beklentisi 2019 dini günler, bayramlar ve kandiller Ahlak, sevgi ve saygı sözcüklerinin, sözlük  anlamları nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır