Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İngiltere’deki Terör saldırısını faturası Başörtülü bir kardeşimize çıkartıldı

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » İngiltere’deki Terör saldırısını faturası Başörtülü bir kardeşimize çıkartıldı
İngiltere’deki Terör saldırısını faturası Başörtülü bir kardeşimize çıkartıldı

İngiltere’de yaşayan terör olayında biz Müslümanlar herkes için üzülürken onlar ise üzülmek yerine olayı sürekli hale getirerek insanların sömürülmesinden yana tavırlar sergilediler. En yaşayan İngiltere saldırısında olay yerinde çekilmiş bir fotoğraf karesi olayın seyrini değiştirdi. Sosyal medya aracılığı ile kısa sürede yayılan bu fotoğraf karesi bir Örtülü kardeşimizin olay yerinde bulunmasını gösteriyor tabi ilk bakışta olayı umursamaz olarak göstermektedir. Buna aldanan İngilizler zavallı kızı linç etmeyi ve sorgulamadan infaz etmeyi tercih ettiler. İşin özünde İslamın olması yeterli geliyor. Bu haksı saldırıya yine o fotoğraf karesini çeken muhabir dayanamıyor ve resmin farklı açılardan çekilmiş detaylar paylaşıyor ve olay anlaşılıyor.

Tabi olayın bu kadar acı bir tabloda olması zaten üzücü bir durum iken olaydan habersiz olan biri karalayarak İslamiyete saldırmak ne kadar doğru. Sözde insan haklarından bahseden toplum kendine düşman olarak belirlemiş olduğu bir oluşumu yok etmek için her şeyi yapacağını bir kez daha göstermiş oldu.

değerli kardeşlerim işin en üzücü boyutu ise bu tarz faaliyetlerin direkt olarak İslamiyet olarak lanse edilmesidir. gerçek anlamda gözleri kör değilse İslamiyetin nasıl bir din olduğunu bilseler yapılan bu karalamaların ne kadar yersiz olduğunu görecekler

İşte haberin detayları:
‘FOTOĞRAFTAKİ KADIN ŞOKTAYDI’

Hızla yayılan fotoğraf İslamofobik hakaretlere ve ifadelere maruz kalırken fotoğrafın arkasındaki gerçek sonradan ortaya çıktı. Kareyi yakalayan 28 yaşındaki fotoğrafçı Jamie Lorriman fotoğrafı çektiği sırada eleştirilere hedef olan başörtülü kadının şokta olduğunu söyledi. “Yüzünde şok ifadesi vardı ve bembeyaz olmuştu, fotoğrafı çektiğimde orada olanlar saldırıya şahit olanlardı” diye konuştu.

O karenin ardından çektiği 2 kareyi daha paylaşan fotoğrafçı “Diğer fotoğraflarda başörtülü kadının yüzündeki şok anlaşılıyor” dedi.

Londra’da 4 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası ortaya çıkan bir fotoğraf sosyal medyayı karıştırdı. Westminster Köprüsü’nde yerde yatan bir kurbanın yanında elinde telefonuyla yürüyen başörtülü kadın sosyal medyanın nefret söyleminin hedefi oldu.

Twitter’da bir kullanıcı fotoğrafı paylaşarak “Müslüman kadın yerde can çekişen adamın yanından elini kolunu sallayarak, telefonuyla ilgilenerek geçiyor” ifadelerini kullandı ve ‘İslamı yasaklayın’ anlamına gelen ‘#BanIslam’ etiketini kullandı.

İngiltere’deki Terör saldırısını faturası Başörtülü bir kardeşimize çıkartıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hz. Muhammed ( s.a.v ) Yahudileri öldürülmesi ile ilgili söylediği hadisler KURAN MI, KURAN’A GİDEN YOL MU? Üç aylarda bulunan mübarek günler, geceler ve kandiller Kader ile ilgili hayatta duyduğunuz ifadeler nelerdir? Allah peygamberleri neden veya niçin göndermiştir? Bayram mesajları ( Kurban ve Ramazan bayramına özel mesajlar )

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır