Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İftar Duası ( Allahümme leke sümtü ) Arapça ve anlamı

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslamda ibadet » İftar Duası ( Allahümme leke sümtü ) Arapça ve anlamı
İftar Duası ( Allahümme leke sümtü ) Arapça ve anlamı

Ramazan ayı ile birlikte oruç bütün İslam aleminde tek bir nokta da birleşiyor. Özellikle sahur vakti ile başlayan anla birlikte ta iftar saatine kadar bekleyen ve sürekli iyilikler işleyerek oruçlarını doruk noktasına ulaştırmaya çalışan Müslümanlar için özel bir dua olan, iftar duasını sizlerle paylaşacağız.
İftar saatinde sofranın etrafından toplanan herkesin bir ağızdan amin dediği ve günün en güzel duasını sizlere Arapçası ile birlikte sunacağız. Arapça yazılışı ile birlikte sunacağımız bu dua oldukça güzel ve anlamlıdır.

Arapça okunuşu :

Allâhümme, leke sumtü ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü. Ve savmelğadi min şehr-i Ramazâne neveytü fağfîrli mâ kaddemtü ve mâ ahhartü.
Duanın Ma’nâsı:

“Ey Allah’ım, senin rızân için oruç tuttum, sana imân ettim, sana tevekkülde bulundum. Senin rızanla orucumu açtım. Ramazân-ı Şerifin yarınki orucuna da niyyet ettim. Benim
geçmiş ve gelecek günâhlarımı yarlığa (bağışla)” demektir.

İftar Duası ( Allahümme leke sümtü ) Arapça ve anlamı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Halid Bin Velid ( Seyfullah ) Kimdir? Akıl ve vahiyden daha çok rüya, keşif ve ilhamla doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür? Peygamberimiz ( S.a.v ) döneminde mescit nasıl kullanılırdı? Hz. Muhammed’in çok evlenmesinin hikmeti nedir? Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Merhametli ve Affedici Oluşu Müslümanın aynası Peygamberimiz olmalıyken;

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır