Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Halkı kandıran yöneticilerin dini kullanmasına müsaade etmek

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » Halkı kandıran yöneticilerin dini kullanmasına müsaade etmek
Halkı kandıran yöneticilerin dini kullanmasına müsaade etmek

Değerli kardeşlerim; konu ile alakalı olarak değinmek istediğimiz nokta İslama göre yönetim nasılken günümüz de nasıl bir hal almış ve bu duruma göz kapatan din adamları ne yapmaya çalışıyor ile alakalı bir kaç konuda hasbıhal yapmaktır.

İslam dinin de halkı kandırmak diye bir şey yoktur. Her şey Allah rızasına uygun olarak yapılır ve millete hizmet olarak yansımaktadır. Örnekleri olarak 4 büyük halifeyi anlatmak yetecektir. Bizim şimdi ki yöneticiler ise onları örnek gösteriyor ama onların izinden hiç gittikleri olmuyor.

Devletin ihtişamı lüks ve israf içinde oturmak olarak ifade edilirken, Peygamber ve dört halifesinin ikinci bir elbisesi yoktu. Onlar neden bu kavramında dışında kaldılar diye sormazlar mı?

Devlet adamı olmak için halkı kandırmak doğru mu?

İslamda devlet yönetimi

Kandırmak olarak ifade söz konusu olduğunda zaten yanlış başlamış demektir. Özellikle bu duruma sessiz kalan din adamları ise bu vebalin altında ezilecekler. Şimdi üç kuruşluk bir menfaat uğruna yada koltuk belasına sessiz kalıyor ama bilmeliler ki, Allah sessiz kalan kavimleri helak etmiştir.

Ayetler okuyarak, cemaatler aracılığı ile insanlara alttan dokunarak yapılan bu eylem tamamen Allah’ın yoluna aykırıdır. Allah’a hizmet etmek doğruluktan ve şeffaflıktan geçer.

Halkına hesap vermeyen bir devlet lideri olabilir mi?

Hz. Ömer’in bir hikayesinde koca İslam halifesi olan Ömer’e önce üstünde ki cübbenin hesabını ver diyen halka hiç gücenmeden ve hiç sinirlenmeden hesap veriyor. Peki şimdi ki liderler buna cesaret edebilir mi?

İslam’a göre devlet böyle mi yönetilir?

İslam dini kesinlikle yalan bir düzende kurulan devlet düzenini kabul etmez. hele ki vatandaşlarına hizmet etmek yerine kendilerine hizmet eden devlet liderlerini de asla affetmez. Allah’ın adaleti tecelli ettiğinde cehalet en son sığınacağınız şey olacaktır.

Halkı kandıran yöneticilerin dini kullanmasına müsaade etmek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İslam’da bilginin kaynakları özet ve slayt Eğitici ve öğretici Dini çizgi film – Şeker Hoca Hayatı anlamlandırmada ahiret inancının önemi hakkında Kabe’ye evlilik teklifi için giden zavallılar Üç aylarda bulunan mübarek günler, geceler ve kandiller 2017 Haç kontenjanı Arttırıldı ( Müjde )

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır