Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Filistin topraklarına İsrail’den bir tecavüz daha

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » Filistin topraklarına İsrail’den bir tecavüz daha
Filistin topraklarına İsrail’den bir tecavüz daha

İsrail devleti işgal ettiği yerler yetmiyormuş gibi şimdi yeniden Filistin topraklarına göz dikti ve ABD başkanı aracılığı ile Filistin Topraklarına 11 bin adet yeni konut yapılacağını duyurdu. Trump imzalı bu proje ileriye dönük daha bir çok tecavüzü getirecektir. İsrail’i dost edinen ülkelere ve onlar bizim dostumuz diyenler hepsi bu vebalin altındadırlar.

İsrail başkent olarak Kudüs’ü seçerse buna bile şaşırmayın. İlk adım olarak Amerika tarafından atılacak. ABD büyük elçiliğini Kudüze taşıması durumunda artık resmi olarak Kudüsü’de kaybetmiş olacaklardır.

Filistin topraklarının tecavüze uğraması sadece kınamalarla yetinilerek devam etti. İsrail bu kınamaları kale alacak değildir. Çünkü köpekliğini yapan ABD’nin kendisine tam yetki vermesi onlara yeterli gücü sunmuş zaten. Müslümanlara yönelik geliştirilen bu saldırıların devamı geleceği ve bugünlerimizi arayacağımızı düşünüyoruz.
Bugün ise, Kudüs Belediyesi, kutsal kentin doğusunda 11 bin yeni yerleşim yapılacağını belirterek 156 konutluk son bölüme onay verildiğini ilan etti. Binaların yapılacağı Gilo semti, 560 konutluk yerleşimin yanında.

Barack Obama yönetiminin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ndeki (BMGK) tarihi hamlesiyle İsrail aleyhindeki karar, geçen ay çıkmıştı. Washington’ın kullandığı çekimser oyla, İsrail’den Filistin topraklarındaki yasa dışı tüm yerleşimlerini ‘derhal ve tamamen’ durdurması istendi.

Karar üzerine küplere binen İsrail’i teselli eden isim, Donald Trump oldu. Trump, Tel Aviv yönetimine ’20 Ocak’a kadar sabredin’ dedi.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ KUDÜS’E TAŞINABİLİR

Takvimler 20 Ocak’ı gösterdiğinde ise, Ortadoğu için yeni bir dönem başlamış oldu. Hatta, Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, yeni başkanın kampanya döneminde verdiği büyükelçiliğin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınacağı vaadinin de ilerleyen dönemde masaya geleceğini açıkladı.

Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz ilk görüşmesini İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yapan Trump’ın Tel Aviv’e desteğinin sürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

TÜRKİYE’NİN DİKKAT ÇEKEN CÜMLESİ

İsrail’in yasa dışı yerleşimleri BM ve uluslararası toplum tarafından kınandı ancak fiili durum değişmedi. Kınayan ülkeler arasında Türkiye de vardı. Ankara’nın açıklamasında “İsrail’in söz konusu siyasetini sürdürmesi, bu ülkenin uluslararası hukuku ve uluslararası toplumu hiçe sayan tutumunun yeni bir göstergesidir” ifadesi dikkat çekti.

RUSYA TEPKİLİ

Son olarak Rusya’dan açıklama geldi. İnşaatların durdurulmasını isteyen Rusya Dışişleri Bakanlığı, “Uluslararası hukuk kuralları gereğince İsrail’in bu kararı yasa dışıdır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 2334 nolu kararında bu durum teyit edilerek, İsrail’in inşa kararlarının hukuki karşılığı olmadığı ve Ortadoğu’da kalıcı barışın kurulmasının önünde engel teşkil ettiği belirtilmiştir” dedi.

Doğu Kudüs ve Batı Şeria, 1967’den beri İsrail işgâli altında. Doğu Kudüs’te 200 bini, Batı Şeria’da ise 400 bini aşkın Yahudi yerleşimci var. Uluslararası hukuka göre bu bölgelerdeki tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

Filistin topraklarına İsrail’den bir tecavüz daha - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Azrail nasıldır, Ölüm anında insanlara nasıl görünür, Hz. Azrail hakkında merak ettikleriniz? Din, ahlak ve dua kavramlarının anlamları Sevap Nedir? – Sevabı neye benzetebiliriz? Hz. Peygamberimizin idareci özelliği Er-Rahman isminin anlamı, faziletleri ve sırları Borç vermeyi unutan Müslümanın faizle imtihanı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır