Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Faizin Müslümanlar arasında normalleşmesi

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » Dini Kıssalar » Faizin Müslümanlar arasında normalleşmesi
Faizin Müslümanlar arasında normalleşmesi

Faiz İslam dini için büyük günahlardan biridir. Faizle ilgili olarak Müslümanların rehber kitabı olan Kuranı Kerimde bir çok ayeti kerime zikredilmiştir. Bu konuyu seçmemizin nedeni gerçek anlamda artık faizin meşrulaştırıldığı yönündedir.

İslam sonuçla ilgilenmek yerine sebeple ilgilenir, Bizlerde faizi neden Müslümanlar bugün ki hale getirdiler bunu merak ettik ve durumu sizlerle paylaşmak istedik. Çünkü faiz olmadan önce İslamiyette durum nasıl gidiyordu.

Değerli kardeşlerim;

Müslümanlar arasında borç alıp verme olayı neden ile faiz bu topluma bulaşmadı. lakin para kaygısı ve zamanla Müslümanların kandırılarak ellerinde rehber kitap alınınca kör, cahil bir toplum haline geldik ve faiz kavramıyla da tanışmış olduk. Borç alıp verme Müslümanlar da oluşan bilinci ne kadar güzel ve sadakatle işlediğini göstermenin en doğru yoludur. Güven kalmayınca yada Müslümanlar kendilerinden taviz vermeye başlayınca birileri faizi hoş gösterme ve zor durumda imdada yetişme şekli ile piyasa girdi ve bir daha çıkmadı.

Yönetildiğimiz ülke içerisinde faiz meşru olunca da bizler faizin pençesine düşmemek için ne büyük çabalar sarf ettiysek de maalesef olay hüsran.

faizle ilgili ayeti kerimeleri paylaşmak isterdim ama bizler kendi günahlarımıza yani sonuçla gelen acziyetimize mazeretler uydurmaya başlamışız. örnek olarak Faizle ilgili mecburuz, sistem dayatması, gibi bir çok mazeret sunulmaktadır.

Türkiye de var olan cemaatler insanları bu konuya yönlendirmek yerine anca para toplayıp yardım ettiklerini ifade ederler ama toplumu faiz bataklığından kurtarma ve En büyük günahlardan kurtarma çalışmaları hiç yapılmaz. Hatta katılım bankalarını teşvik ederler.

İşte Müslüman düştüğün durum budur.

Faizin Müslümanlar arasında normalleşmesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Resimli Cuma Mesajları 2019 Salaten Tüncina duası okunuşu,anlamı, meali ve fazileti “Bilgi ahlakı” sözü ne anlama geliyor? İslam’da kadının giyinme şekli nasıl olmalıdır? kadının giyinme adabı Ahmed b. Hanbel – İmam hanbeli hayatı ve eserleri İslam dininde çocuk nasıl terbiye edilir?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır