Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Evlilik programları tamamen yayından kaldırılacak

Ana Sayfa » İslam Haber » Güncel Haber » Evlilik programları tamamen yayından kaldırılacak
Evlilik programları tamamen yayından kaldırılacak

Televizyon dizileri ve yayınları arasında son dönemlerin yüksek reklam geliri bahanesiyle sunulan evlilik programları halkı bıktırmış ve sürekli yapılan şikayetler nihayete erdi. Evlilik programlarında ki çirkeflik hem halkın kültür hemde örfüne aykırı hareketler sunmaya devam ettiği sürece de bu sürecektir. Şimdi bu yapılan şikayetlerin olumlu sonuç bulması güzel bir durum olmaktadır.

Hem dini olarak olaya baktığımızda bu tarz bir programların halkı evlilik gibi önemli bir kuruma saldırı olarak görülmektedir. Bakanlığın yapmış olduğu açıklamaya göre olayın hakaret ve yanlış bir programla bütünleştiğini ifade etmiş ve yayından kaldırılması için gerekli çalışmaların tamamlandığı ve gerekli adımların en kısa zamanda atılacağı müjdesini verdi.

Evlilik programların da artık olay kişileri evlendirmek değil, evlilikler üzerinde fuhuşu yaygınlaştırmaktır. Milyonaların takip ettiği program da bilinç altına bir çok amaç aşılanırken artık evlenmek için gerekliliğin olmadığı önemli olanın sadece para olduğu anlatılmaktadır.

120 binin üzerinde şikayet var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun evlilik programları için çalışma yaptığını söyleyen Başbakan yardımcısı, bu konu hakkında 120 bin şikayetin bulunduğunu açıkladı. Bu süreci yakından takip ettiğini söyleyen Kurtulmuş, “Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başkanlığa geliyor. Şuan böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu büyük ihtimalle bir Kanun Hükmünde Kararname düzenlemesi ile gündeme getirebiliriz” dedi.

“Neymiş efendim reytingi çok yüksek ve dolayısıyla reklam gelirleri de çok yüksek. Olmaz olsun böyle reklam gelirleri”

Evlilik programları tamamen yayından kaldırılacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sabah namazı en son kaça kadar kılınır? Dini bir mekanla eğlence mekanına yapılan saldırı aynıdır 2017 hac kurası ne zaman çekilecek? Hz. Muhammed’in ( s.a.v ) kısa hayatı – Kronolojik hayatı Peygamber Efendimizin yaptığı en özel dua ve anlamı Suriye için barış görüşmeleri Astana’da başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır