Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Er-Rahman isminin anlamı, faziletleri ve sırları

Ana Sayfa » İsmi Şerif » Er-Rahman isminin anlamı, faziletleri ve sırları
Er-Rahman isminin anlamı, faziletleri ve sırları

Er-Rahman ismi şerifi ile Allah’ın 99 isminden sadece biri olarak bahsederken bile ne kadar çok anlam taşıdığını göreceksiniz. Er-Rahman ismi kısaca merhamet eden olarak açıklanabilir fakat Er-Rahman ismi şerif açıklama olarak bu kadar kısa anlatılamaz. Yaratılmış bütün mahlukatlara merhamet eden, şefkat gösteren olarak açıklanması daha doğru olur. İşte sizlere Er-Rahman ismi şerifin anlamı, fazileti ve sırları

Dünyada ve ahrette Allah’ın sevdiği bir kul olmak için günde 298 kez okunması tavsiye edilen bu zikir, farz namazlarından sonra 100 kez okunduğu takdirde de Allah’ın rızasına nail olduğu gibi Allah’ın nimetlerinden bolca kendisine rızıklar nasip olur.

Bunun yanı sıra, 40 gün riyazet halinde yani az yeme, az içme ve az uyuma halinde günde 1000 kez Ya Rahman zikrini tekrar edenin kalp gözü açılır. 5 vakit namazların ardında da 2500 kez Ya Rahman ismi zikredilirse her işten haberdar olunur Allah’ın izniyle. Günde 290 kez bu ismi şerifi zikreden kişi isteklerine yine Allah’ın izni ve inayeti ile nail olur.

Günde zikir sayısı : 298 – Dünya ve Ahirette Allah’ın sevgilisi olmak için okunur.

Farz namazlarının ardından 100 defa Ya Rahman ismini zikreden; Allah’ın rızasını kazandığı gibi, Allah’ın nimetleride ona sunulur. 40 gün riyazet halinde 1000 defa Ya Rahman ismini zikredenin kalp gözü açılır. 5 V akit namazların ardından 2500 defa Ya Rahman ismini zikreden, her olaydan haberdar olur. Olay olmadan haberi olur. Er Rahman ismini; misk, safran, gül suyu karışımı mürekkep ile kağıda yazıp üzerinde taşıyan; insanlar arasında sevgi, saygı görür. Günde 290 defa zikredenin her arzusu gerçekleşir.

Er-Rahman isminin anlamı, faziletleri ve sırları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Üç ayların başlangıcı ve bitişi 2019 İftar Duası ( Allahümme leke sümtü ) Arapça ve anlamı Mescid-i Aksa için sessiz kalan Araplar Hazreti Musa’ya Cennette Komşu olan Kasabın Hikayesi Yaz, Kış demeden dilendirilen çocukların dramı Bin Derde Deva Dua – Darlık, Sıkıntı, Borçlardan kurtulmak için dua

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır