Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Er Rahim – Allah’ın isimleri anlamı ve faziletleri

Ana Sayfa » İsmi Şerif » Er Rahim – Allah’ın isimleri anlamı ve faziletleri
Er Rahim – Allah’ın isimleri anlamı ve faziletleri

Er- Rahim ismi şerif açıklaması, olarak rahman ismi şerifinden daha farklıdır. Çünkü sadece ahiret hayatını elen alan bir merhamet ismidir. Ahiret gününde yani insanlarında yeniden diriltildiği ve Allah’ın huzuruna çıkartılacakları gün olan Ahiret günün de sadece Müslümanlara merhamet eden acıyan olarak açıklanmaktadır.

“Ahirette, sadece müminlere acıyan, merhamet eden.”
Bu zikrin maddi ve manevi rızkları için günde 258 kez okunması tavsiye ediliyor. Bununla birlikte Ya Rahim ismini devamlı surette zikretmeye devam eden kişi belalardan, afetlerden ve musibetlerden korunur.

Uykusunda korkarak sıçrayan çocuğun üzerine bir kağıt üzerine 269 kez yazılı Ya Rahim ismi konulduğunda çocuğun bu durumdan kurtulduğu görülmüştür. Bununla birlikte her namazdan sonra 269 kez bu zikri tekrarla yanın Allah’ın izni ile ahlakının düzeldiği görülmüştür. Rızkı ve bereketi de aynı zamanda artar. Hastalar şifa bulur ve tüm nimetler ayağına gelir. Günde 100 defa okuyanın kalp katılığı ortadan kalkar ve kötülüklerden muhafaza olur.
Günde zikir sayısı : 258 – Maddi ve Manevi Rızkları için okunur.

Ya Rahim ismini zikretmeye devam eden kişi; belalardan, kazalardan ve afetlerden korunur. Uykusunda ağlayan veya korkan çocuğun üzerine 269 defa Er Rahim isminin yazıldığı kağıt konulursa; çocuk bu durumdan kurtulur. 5 vakit namazlarının sonunda Ya Rahim ismini 269 defa okuyanın ahlakı düzelir. Rızkı ve bereketi artar. Hastaysa şifa bulur. Tüm nimetler okuyanın ayağına gelir. Errahmanirrahim veya Ya Rahman Ya Rahim isimlerini zikredenler; sıkıntıdan, darlıktan ve korkularından kurtulurlar. Günde 100 defa okuyanın kalbi yumuşar, Allah’ın rahmetini kazanır. Kötülüklerden muhafaza olur.

Er Rahim – Allah’ın isimleri anlamı ve faziletleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Filistin topraklarına İsrail’den bir tecavüz daha Meleklerin özelikleri nelerdir? İslam’a göre İmanın Mahiyeti Tilavet secdesi nedir ve nasıl yapılır? İngiltere’deki Terör saldırısını faturası Başörtülü bir kardeşimize çıkartıldı Katar’ın İslam ülkeleri tarafından terörist edilmesinin anlamı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır