Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

En güçlü ve en etkili dualar ve zikirler

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslamda ibadet » En güçlü ve en etkili dualar ve zikirler
En güçlü ve en etkili dualar ve zikirler

Değerli din kardeşlerim öncelikle dualar ve zikirler olarak sizlere sunacağımız bu içerikte bir kaç uyarıya dikkat etmenizi rica ediyoruz. Özellikle En güçlü dualar ve zikir konusunda sizlere çok özel dualar göstereceğiz.

Bu güçlü dua ve zikirlerle sizlerde o samimiyeti yakalayıp istediklerinize kavuşursunuz. Bütün insanların duaya ihtiyacı vardır. özellikle Rabbime dua dışında nasıl yaklaşabiliriz. Rabbim bizlerden bol bol dua bekliyor.

En güçlü ve etkili dualarla birlikte zikirleri konusunda sizlere ayrınca adap ve üslubu konusunda da bilgiler aktaracağız.

Dua ve Zikirler: Her Derde Deva, her soruna merhem Olacak Geniş Kapsamlı Bir Niyaz

Rabbenâ lâ tüzığ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledünke rahmeten, inneke entel vehhâb.”

Bu mukaddes duanın her sıkıntı için okunabileceğini ve her derde deva bir uygulama olduğunu ifade eden din büyükleri, bu güzel duanın lütfuna mazhar olmak ve bu mükemmel zikrin faziletine nail olmak için şöyle uygulanması gerektiğini dile getirirler:

Sabah uyandığınızda 21 defa bu duayı okumalı ve niyetinizi düşünerek Allah’ın rahmetinden feyiz ve bereket ummaya çalışmalısınız.

Evet, özellikle bu duanın, her türlü sıkıntı ve problemin çözümü ve her ihtiyacın ve arzunun gerçekleşmesi amacıyla uygulanan bir dua olduğunu düşünürsek, duayı tatbik ederken aynı zamanda niyetinizi tefekkür etmeye çalışarak Allah’ın rahmetine sığınmanın gerektiğini tekrar ifade etmeliyiz.

Bununla birlikte sadece bu duanın değil aktaracağımız diğer duaların ve zikirlerin kabulü için de mutlaka bilinmesi gereken ve kesinlikle riayet edilmesi lazım gelen dört önemli maddeyi aşağıya alıyoruz:

Dualar ve Zikirler ve Duaların Kabul Şartları

A- Evvela bedensel temizliğin son derece önemli ve hassas bir konu olduğu gerçeğini aklınızda tutmaya çalışın ve Cenab-ı Hakk’ın, kendi makamına gelen kullarının temizliğine ve nezafetine son derece önem verdiği hakikatini asla unutmayın. Bu bağlamda mümkünse yapacağınız duayı ve zikri uygulamadan evvel bedensel temizliğin en güzel simgesi sayılabilecek mukaddes abdeste müracaat ederek kendinizi Allah’ın rızasına bırakın.

B- Her dua, adeta manevi bir kuş gibi Allah’ın huzuruna yükselir ve her dua, bütün kötülüklerden ve günah kirlerinden arınarak Arş-ı Ala’ya doğru hareket eder.

Bu nedenle yapacağınız duanın günah kirlerinden arınmış olması son derece önemlidir ve bu bağlamda da, kalbinizdeki kötülükleri ve art niyet adına ne varsa tamamını söküp atmaya çalışmalısınız. Yani bütün kötü duygulardan ve düşüncelerden arınarak Allah’ın huzuruna çıkmalı ve onun bahş edeceği güzellikleri tatmaya çalışmalısınız.

C- İlk 2 maddede duaların bedensel ve ruhsal temizlik ile kabule karin olduğu hakikatini vurgulamaya çalıştık.

Bu maddede ise yapacağınız duanın etkili olmasının en önemli koşullarından birinin içtenlik ve samimiyet olduğunu ifade etmek durumundayız, yani yapacağınız duayı Allah’a tam anlamıyla itimat ederek ve onun engin merhametine güvenerek yapmalı ve bunu yaparken de tamamen içtenlik içerisinde olmalısınız.

D- Ve tabi ki duaların kabul vakitlerinden biri olan seher vakti hususunu da mutlaka göz önünde bulundurmalı ve Allah’ın rahmet hazinesinin sonsuz bir şekilde açıldığı bu zaman dilimini kesinlikle değerlendirmeye çalışmalısınız.

Lütfen 1. duayı yaparken de bundan sonraki duaları uygularken de bu 4 maddeye harfiyen riayet etmeye çalışın ve yapacağınız duaları ve zikirleri bu anlayışla tatbik etmeye çalışın.

Dua ve Zikirler: Zenginliğin Anahtarı Olan Niyaz ( dualar )

“…Ve mâ tevfîkî illâ billâh(billâhi), aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb.”

Bu duanın zenginliğin anahtarı olduğu rivayeti oldukça güçlüdür ve tarihte bu duayı ve zikri olması gerektiği gibi yapan insanların son derece etkili sonuçlar aldığı rivayet edilmektedir.

Maddi açıdan dara düşen ve kendisini borçların cenderesi altında hisseden bir çok insanın bu duayı sabah uyanır uyanmaz 21 defa okuyarak maddi anlamda ferahlığa ve genişliğe kavuştuğunu anlatan binlerce örnek olay vardır.

Eğer siz de fakirlikten ve darlıktan kurtulmak, maddi ferahlığa ve genişliği kavuşmak ve daha rahat bir hayat yaşamak istiyorsanız, oldukça etkili bir dua olan bu niyazı gün içerisinde 21 defa okumaya çalışın ve bunu her gün yapın.

Duave Zikirler: Şifanın Kaynağı Olan Niyaz ( dualar )

“…Ennî messeniyed durru ve ente erhamur râhimîn.”

Bu mübarek duanın ise, şifa kaynağı olduğu bildirilir ve her türlü çözümsüz hastalıktan kurtulmanın bu mübarek duaya bağlı olduğu vurgulanır. Özellikle bu duanın bereketine mazhar olarak, yıllarca çektiği hastalıktan birkaç hafta içerisinde kurtulup şifa bulan insanların çokluğu bizi bu duayı yapmaya sevk etmektedir.

Dolayısı ile türlü musibetler altında kıvranan ve bir şekilde şifa bulmak isteyen bütün insanlar, özellikle sabah vakitlerinde ya da gece uyumadan evvel bu duayı 7 defa okumalı ve Allah’ın Şafi esmaül hüsnasını da 7 defa okumaya çalışmalıdır.

Yani bu mukaddes duayı 7 defa, Ya Şafi ifadesini de 7 defa okuyarak Allahu Teala’nın geniş ve sonsuz merhametinden şifa dilemelidir.

Dua ve Zikirler: Başarı ve Muvaffakiyet Sizinle Olsun!

“Vektub lenâ fî hâzihid dunyâ haseneten ve fîl âhırati innâ hudnâ ileyk…”

Başarının sırrı olarak adlandırılan ve insanların göz kamaştırıcı başarılara ve muazzam güzelliklere kavuşmasını temin eden bu dua, uygulayan insanların başarıdan başarıya koşmasına vesile olması ile tanınan müthiş bir duadır.

En güzel dualar ve zikirlerden biri olan bu başarı ve muvaffakiyet duasını, herhangi bir girişimde başarısız olan ve üzerinde şanssızlık ya da talihsizlik olduğunu düşünen herkes rahatlıkla okuyabilir.

Eğer siz de herhangi bir konuda ve herhangi bir girişimde daha net ve daha güzel başarılar elde etmek istiyorsanız, bu duanın cevherinden istifade edebilir ve bu duayı sabah uyandıktan sonra toplamda 99 defa okuyabilirsiniz.

Her müslümanın mutlaka özgüven ve huzur sahibi olması gerektiği gerçeğini düşünerek en güzel dualar ve zikirlerden biri olan özgüven ve huzur duasını da sunmak istiyoruz.

Dua ve Zikirler: Huzur ve Özgüven Size Yoldaş Olsun!

“…Rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ.”

Yukarıda yer alan bu dua, kendisini yetersiz ve cesaretsiz gören herhangi bir insanın daha güçlü ve daha doyurucu bir özgüvene kavuşabilmek için başvurabileceği oldukça etkili ve güzel bir duadır.

Bu duayı doğru şekilde uygulayan ve bu sayede özgüven gelişimi konusunda müthiş ilerlemeler kaydeden insanların varlığı, bize bu zikrin ne kadar güçlü olduğunu anlatmaktadır.

Siz de günlük hayatınızda daha özgüvenli ve daha huzurlu, daha sükûnet dolu ve daha dingin bir ruh haline bürünerek yolunuza devam etmek istiyorsanız, bu duayı uyandıktan sonra 21 defa okumanız kafi olacaktır inşallah.

Dualar ve zikirler başlığı altında, son olarak bütün musibetlere çözüm olabilecek ve bütün belaları bertaraf edebilecek mükemmel bir duadan daha söz etmek istiyoruz:

Dua ve Zikirler: Bütün Musibetler ve Belalar Yok Olsun!

“…Ente veliyyunâ fagfir lenâ verhamnâ ve ente hayrul gâfirîn.”

Bu duanın sabah uyandıktan sonra 33 defa uygun bir şekilde okunması (yani yukarıda bahsini ettiğimiz kabul şartlarına ve vakitlerine riayet ederek yapılması) halinde Allah’ın izniyle, her türlü musibetin ve size musallat olan her türlü kötülüğün ortadan kalktığını göreceksiniz.

Zaten bu mukaddes duayı sabah uyandıktan sonra 33 defa okuyarak şanssızlıktan ve talihsizlikten kurtulan birçok insan olduğu gibi, kendisine musallat olan sıkıntılardan ve musibetlerden azad olan binlerce insanın varlığı da bizi sevindirmekte ve mutlu etmektedir.

İnşallah siz de bu dualar ve zikirler sayesinde mutluluk ve saadetin anahtarını keşfetmiş olursunuz ve inşallah hayatınız daima güzellikler içerisinde seyreder.

En güçlü ve en etkili dualar ve zikirler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Meleklerin özelikleri nelerdir? Etkili en güzel zikirler anlamları ve faziletleri Sultanahmet Camiinin Karlı ilk görüntüsü Gırgır dine hakaret etti, cezası kapatma oldu İşçi ve Memurdan kesilen gelir vergisi adaletsizliği Hz. Muhammed ( s.a.v ) Yahudileri öldürülmesi ile ilgili söylediği hadisler

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır