Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

El-Musavvir İsmi şerif ( El Musavvir faydası, fazileti ve Mutluluk )

Ana Sayfa » İsmi Şerif » El-Musavvir İsmi şerif ( El Musavvir faydası, fazileti ve Mutluluk )
El-Musavvir İsmi şerif ( El Musavvir faydası, fazileti ve Mutluluk )

Allah-u Alemin 99 güzel ismi şerifi vardır. Bu isimler dünyanın en güzel ve yetenekli isimleri olarak bilmekteyiz. İman ve kuran olarak sizlere bu hafta El-Musavvir İsmi şerifini açıklamaya çalışacağız. El-Musavvir isminin zikir şekli, El-Musavvir’in anlamı, El-Musavvir isminin faziletleri ve El-Musavvir ismi ile mutluluk istemenin yolları şeklinde farklı konu başlıkları altında aktarmaya çalışacağız.

Değerli kardeşlerim Allah-u Alem sonsuzluk içerisinde aklımızın alamayacağı büyüklükte merhamet ve rahmet sahibidir. Bu nedenle sizlere ismi şerifleri tek tek aktararak hem faziletleri hemde faydaları konusunda daha kolay bilgilendirmiş olacağız.

El-Musavvir ismi ile şekillendirmek olarak ifade etmek doğru olacaktır. İnsan vücudu üzerinden örnek vererek konuyu açıklamaya çalışırsak örnek olarak ellerin kollara bağlısı olması, burada eller ayaklara bağlı olsaydı olur muydu? gibi bir soruyu düşünme fırsatı vermeden Allah-u Alem bizler yerine o organın en iyi yerini bulmuş ve oraya koymuştur. Tabi konu bu şekilde anlatılırken kısıtlayıcı davranarak sadece bu boyutu ile olaya bakmakta doğru değildir. Çünkü olay her şey için geçerlidir. Tasvir eden, her şeye bir biçim ve özellik veren anlamına gelmektedir.

El Musavvir ismi şerifin zikri ile başladığınızda alabileceğiniz güzel hediyeler:
Ya Musavvir ismi şerifi zikreden kişi başladığı işte başarılı olur, işte geri kalmaz ve yapmış olduğu iş bozulmaz. Hangi çalışma sektöründe ise o sektörde başarılı ve üstün olur. Ya Musavvir ismi şerifi 365 kez her gün okuyan ( zikreden ) ruhanilerle irtibata geçer. Ya Musavvir ismi şerifi zikreden sıkıntılarından kurtulur, çocuğu ahlaklı olur. Günde 336 adet zikreden kişi düşmanını dost yapar. Bir istek veya arzu için okunursa okuyanın arzusu gerçekleşir.

Allah (c.c.), Mu’tî’dir. Yani, mahlukatına hayat hakkını ve her istediğini verendir. Cenab-ı Hak kullarının Kendisine açılan ellerini boş çevirmez. Mahlûkâtının hal ve söz dilleriyle yaptıkları duâ, niyaz ve isteklerini kabul eder. Varlıkların ihtiyaçlarını eksiksiz yaratır ve ellerine verir. Mîde için yeryüzünü envâi türlü yiyecek ve gıdalarla donatan Cenab-ı Hak, maddî-mânevî tüm âzâların ihtiyaç duydukları nimetleri yaratır ve ikram eder. Kullarını Cennetine alır ve her arzu ettiklerini ihsân eder. Mu’tî ismi Hazret-i Ali’nin (r.a.) Peygamber Efendimizden (a.s.m.) rivâyet ettiği vârit olmuştur. Duha suresi 5.ayette geçmektedir. Gözü veren Cenab-ı Hak, görünen âlemde göz zevkine uygun güzellikleri de yaratıp gözün önüne sermiştir. Kulağı veren Allah Teâlâ, işitme âleminde latîf nağmeleri ve güzel sesleri de yaratmış ve kulağın işitme zevkine ikram etmiştir. İnsandaki her türlü cihâzât ve âletlerin, duygu ve latîfelerin her birisinin ayrı ayrı hizmeti ve ubûdiyeti, ayrı ayrı lezzeti, elemi, vazifesi ve mükâfâtı vardır. Cenab-ı Hak ve Hakîm-i Mutlak, insanda istihdam ettiği cihâzların her birisinin, mânevî şükürlerine karşılık, lâyık ücretlerini de inşaallah verecektir.Rızkımızı veren Rezzâk’ımızdır. Zenginlik ve servet veren Ganî olan Cenab-ı Haktır. Dileklerimize ve dualarımıza cevap veren, atiyye veren Cenab-ı Haktır. Sayısız arzularımızı ve gayelerimizin gerçekleştiren ve yerine getiren de Cenab-ı Haktır.

El – Musavvir ismi şerifi ile Mutluluğu yakalamak:
EL-MUSAVVİR, ismi şerif belirtilen miktarda ve iyi bir niyetle okuyan kimse dilediğini rüyasında görür.El musavvir ismi şerifi gece herkes yattıktan sonra zikretmek gerekiyor.Önce 1000 (bin) defa” Kaf,Ya,Ayn,Sad,” sonra da 3360 defa “YA MUSAVVİR” okumak lazım.

Ayrıca bir defada istediği kişiyi göremezseniz. Üç,beş,Yedi defa tekrar etmek gerekiyor.

Bu ismin en büyük Özelliklerinden biri de tıbbın dışındaki nedenlerden dolayı çocuğu olmayanlara faydalı olması ve bu ismin hürmetine Yüce Allah’ın çocuk ihsan etmesidir.
Havas alimleri “çocuğu olmayan bir kadın 7 gün oruç tutup,iftar anında 21 kere “YA MUSAVVİR”ismini zikrederse kendisine yüce Allah çocuk ihsan eder.Erkek üç gün oruç tutup iftar anında 21 kere bu ismi bir bardak suya okuyup üflese ve içerse, Yüce Allah bu ismin gereği olarak o erkeğe çocuk ihsan eder.” demişlerdir.
Bu ismi zikrine her gün 365 defa dikkatle ve itina ile devam eden kişi,yüksek ruhani varlıklarla ilişki kurup onlarla görüşebilir.havas Alimlerine göre daha kolay ve daha çabuk bir irtibat için “YA HALIK,YA BARİ,YA MÜSAVVİR” isimlerinin birlikte okunması tavsiye edilir.

El-Musavvir İsmi şerif ( El Musavvir faydası, fazileti ve Mutluluk ) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kübra Demir26 Ekim 2018

Ya musavvir zikrinin negatif bir acilimindan bahsediyor su site ben hergun 336 tane cekiyordum korkudan cekemiyorum suanda Allah rizasi icin bir yol gosterin bana dogru mudur bu

prAmid30 Ekim 2018

Bu tür şeylere inanmayın ve Allah’ı zikretmek için sayı ile de uğraşmayın

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İslamda zinanın cezası ölüm mü ( recm etmek mi? ) Mucize kurtuluş: Allah dilediğinde olmayacak şey yoktur ( Video ) Katar’ın İslam ülkeleri tarafından terörist edilmesinin anlamı Çocuklara Mahremiyet eğitimi nasıl verilmelidir? El-Melik ismi anlamı ve Faziletleri Tilavet secdesi nedir ve nasıl yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır