Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünya, ahiretin tarlasıdır. sözünün anlamı nedir?

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslam'da İlim » Dünya, ahiretin tarlasıdır. sözünün anlamı nedir?
Dünya, ahiretin tarlasıdır. sözünün anlamı nedir?

Ders konusu olarak iki sözün kıyaslaması yapıldığında sözler arasında ki benzerlikleri yada farklılıkları öğrenmek isteyenler için güzel bir açıklamalı konu oldu. 

Ne ekersen onu biçersin.” ve “Dünya, ahiretin tarlasıdır.” sözleri arasındaki ilişkiyi düşününüz. ve daha sonra da sınıfta konu ile ilgili olarak fikirlerinizi arkadaşlarınızla paylaşın. 

Öncelikle değerli kardeşlerim iki söz arasında ki farklardan önce ne anlam ifade ettiklerini sizlere açıklarsak anlatılmak istenen daha net ortaya çıkacaktır. İlk söz yani Ne ekersen onu biçersin. Sözünde anlatılmak istenen Olumlu yada olumsuz davranışların sizlere geri dönüşü olarak açıklamak doğru olacaktır. Örnek olarak iyilik yaparsanız iyilik bulursunuz, kötülük yaparsanız kötülük bulursunuz.

Dünya, ahiretin tarlasıdır sözü ile Ne ekersen onu biçersin sözü arasında ki ilişki

Dünya hayatında bir insanın yaşadığı her şey tarlasının mahsulü olarak karşısına gelecek ve ahiret hayatında bu yaptıkları ile mükafatlandırılacaktır. İkinci sözle arasında ki ilişki ise iki de kişinin yaptıkları ile karşılık bulmasını ifade etmektedir.  Yani kişiye iyi olursa iyilik bulursun. Dünya hayatında salih bir Müslüman olursan ahireti kazanan biri olursunuz.

Dünya, ahiretin tarlasıdır. sözünün anlamı nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Müşerref top12 Kasım 2019

Çok kötü sizi şikayet edicem

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

KURAN MI, KURAN’A GİDEN YOL MU? Din, ahlak ve dua kavramlarının anlamları Korona Virüsü nedeniyle Cuma namazı iptal edilebilir mi? Peygamberimiz Hz. Muhammed’in iftar duası Peygamberimizin Hasta iken okuduğu etkili dua Kuran’da hangisinin ( neyin ) Üstüne yemin edilmemiştir?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır