Dünya, ahiretin tarlasıdır. sözünün anlamı nedir?

Ders konusu olarak iki sözün kıyaslaması yapıldığında sözler arasında ki benzerlikleri yada farklılıkları öğrenmek isteyenler için güzel bir açıklamalı konu oldu. 

Ne ekersen onu biçersin.” ve “Dünya, ahiretin tarlasıdır.” sözleri arasındaki ilişkiyi düşününüz. ve daha sonra da sınıfta konu ile ilgili olarak fikirlerinizi arkadaşlarınızla paylaşın. 

Öncelikle değerli kardeşlerim iki söz arasında ki farklardan önce ne anlam ifade ettiklerini sizlere açıklarsak anlatılmak istenen daha net ortaya çıkacaktır. İlk söz yani Ne ekersen onu biçersin. Sözünde anlatılmak istenen Olumlu yada olumsuz davranışların sizlere geri dönüşü olarak açıklamak doğru olacaktır. Örnek olarak iyilik yaparsanız iyilik bulursunuz, kötülük yaparsanız kötülük bulursunuz.

Dünya, ahiretin tarlasıdır sözü ile Ne ekersen onu biçersin sözü arasında ki ilişki

Dünya hayatında bir insanın yaşadığı her şey tarlasının mahsulü olarak karşısına gelecek ve ahiret hayatında bu yaptıkları ile mükafatlandırılacaktır. İkinci sözle arasında ki ilişki ise iki de kişinin yaptıkları ile karşılık bulmasını ifade etmektedir.  Yani kişiye iyi olursa iyilik bulursun. Dünya hayatında salih bir Müslüman olursan ahireti kazanan biri olursunuz.

All Comments

  • Çok kötü sizi şikayet edicem

    Müşerref top 12 Kasım 2019 20:37 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir