Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dostumuz olan İsrail’den Ezan yasağı

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » Dostumuz olan İsrail’den Ezan yasağı
Dostumuz olan İsrail’den Ezan yasağı

Kutsal ve rehber kitabımız olan Kuran kerim bizlere İsrail ve oğullarını dost edinemeyeceğimiz konusunda özellikle uyarmasına rağmen maalesef ki günümüz dünyasında İsrail el kadar yapısı ile bizleri sömürmeye devam edip giderken bir haber daha yine İsrail gazetesinden geldi.
Haberin detayları aslında çok şaşırmamız gereken bir durum değil çünkü dostumuz olarak kabul ettiğimiz Yahudilerin bu yaptıklarından da bir hikmet vardır deyip geçeceğiz. İsrail tasarısını hazırlamış olduğu ve meclisten geçirdikleri tasarıyı yasamaya gönderecekler.

İşin en üzücü noktası nedir biliyor musunuz Müslüman kardeşlerim; Gürültü kirliliği olarak Ezan yasağının getiriliyor olmasıdır. Ezan bizler için ne kadar büyük bir keyif değil mi? ama maalesef ki Yahudiler için olay tam anlamıyla kirlilikten ibaret ve biz Müslümanlar yinede umursamadan dostluk bağlarımızı kurup yolumuza devam ediyoruz.

23:00 – 07:00 ARASINDA OKUNMASI YASAK OLACAK
Ezanın gece 23:00 ile sabah 07:00 saatleri arasında hoparlörlerden okunmasını yasaklamayı öngören yasa tasarısında, yasağa uymayan camiler hakkında bin 200 dolara ulaşan cezalarının kesilebileceği belirtiliyor.

EZAN YASAĞI NEDİR?
“Gürültü kirliliğine neden olduğu” iddiasıyla camilerden hoparlörle ezan okunmasının yasaklanmasını öngören tasarının, yürürlüğe girmesi için Knesset’te üç farklı oturumda görüşülerek oylanması gerekiyor. Filistinlilerin ve İslam aleminin büyük tepkisini çeken tasarı, daha önce de birkaç kez gündeme gelmiş ancak Knesset’te oylamaya sunulmamıştı.

Bu kez ise İsrail yasama komisyonundan geçen tasarı, oylanmak üzere Knesset’e sevk edilme aşamasına geldi.

NETANYAHU DESTEKLEDİ
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da “gürültüye neden olarak insanları rahatsız ettiği” iddiasıyla ezanın yasaklanmasını öngören yasayı desteklediğini belirtmişti.

Dostumuz olan İsrail’den Ezan yasağı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Meleklerin özelikleri nelerdir? Şamanizme inanan Kızılderili çift İslam’ı seçti Er-Rahman isminin anlamı, faziletleri ve sırları Ahiret inancı ( Ahirete İman ) insan davranışlarını nasıl etkiler? Peygamberimiz Hz. Muhammed’in iftar duası Ezan okunurken, Kuran okumak, sohbet etmek uygun mudur?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır