Müslümanın aynasından bakmak

Değerli arkadaşlar;

Müslüman olan kimselerin en güzel dostları yine Müslüman kardeşleridir. Şüphesiz ki Allah-u Alemde bu konuda böyle buyurmaktadır. Sizin sizden başka dostunuz yoktur. Müslümanın aynasından kendini görmeye çalışmak ise yapmamız gereken ama yapmadığımız bir durumdur. Temel kriterleri unutmuş, dünyanın heva ve hevesleri peşinde koşar olmuşuz. İşin aslı kendimizi kandırdığımız gibi kardeşlerimizin de kendilerini kandırmalarına göz yumuyoruz.

Aynayı seçmemin asıl nedeni ise; karşında ki kardeşine baktığında kendini görebiliyor olmandı. Maalesef ki bizler artık bütün dünyanın uğraşlarını kendimize borç edinmiş ve yük olarak sırtımıza almışız. Allah bizler için zor durumlar dışında hatırlanmaz bir hal almış.

Oysa ki sonsuz kudreti ve rahmeti bizlere defalarca nimetleri ile gösteren en büyük dost olan Yaradan Rabbimizi nasıl unutabiliriz. Din kardeşlerimize karşı olan görevlerimizi nası unutabiliriz. Kuran-ı Kerimde bizlere sunulmuş olan emir ve yasakları nasıl olur da unutuveririz. Allah’ın haram kıldıklarını kendimize ve kardeşlerimize helal kılmaya çalışırız.

Değerli kardeşlerim Artık dönüp Müslüman kardeşlerimizin aynasından kendimize bakmanın zamanı geldi de geçiyor. Kendimizle birlikte çevremizi elimize, kalbimize, aklıma alacağımız Kuran-ı Kerimin rehberliği ile kalkmalı ve yola koyulmalıyız.

Yetişecek nesillerin var olduğunu İslam aleminin daha huzurlu ve tamam olmasına destek vermek için uyanmanın ve irkilmenin zamanı gelmedi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir