Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Demokrasi’de İslamı bulmaya çalışmak

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslam'da İlim » Demokrasi’de İslamı bulmaya çalışmak
Demokrasi’de İslamı bulmaya çalışmak

İslam ve demokrasi kavramlarını yan yana getirmeye çalışan insanların düştükleri yada bilerek düşürüldükleri tuzakların başında bu gelmektedir. Demokrasi ile insanlar kurtuluşa ereceklerini zannediyorlar, oysaki demokrasinin var olması tamamen ütopyadan başka bir şey değil.

Şimdi değerli kardeşlerim gelelim demokrasi ile İslamı arama mantığına:
Burada sorulması gereken asıl soru İslamı nasıl biliyorsunuz ki, kalkmış demokrasi sisteminde İslamı kurtarmaya ve yeniden inşaa etmeye çalışıyorsunuz. İslam o kadar zayıf ve güçsüz bir sistem mi ki ayakta duramıyor da bizler ona yardımcı olmaya çalışıyoruz.

İslam bir sistem, bir düzendir İslamın hiç bir Müslümana ihtiyacı yoktur aksine bizlerin ona ihtiyacı var bizler İslamla şereflenebiliriz. Şimdi işin iç yüzüne gelmeye çalışalım. İnsani bir düzen olan ve tamamen güç odakların ortaklaşa hazırladıkları kandırık ve aldatma üzerine kurulu bu sistem maalesef gelişmesine izin verilmeyen İslam ülkeleri için kullanılan umut verici bir Mehdi gibi tanıtılmıştır.

Demokrasi öyle bir anlatıma ve İslam alimleri tarafından bile artık benimsenin yada zorla benimsetilerek Müslümanların kandırılması sağlanmaktadır. Gerçek hedef sürekli şaşırtılıp İslamın yetersizliği, geri kalmışlığı, bilim dışı yaklaşımları gibi saçmalıkları Müslüman gençlerin beyinlerine yerleştirip kargaşa yaratma çabaları da maalesef yerini bulmuş durumda.

Şimdi İslam demokrasiye ihtiyaç duyar mı?
değerli kardeşlerim İslamın hiç bir şeye ihtiyacı yoktur. Onun düzeni insani yani beşeri değil, İlahidir. İçinde hiç bir rant ve menfaat yoktur. Çıkarların hepsi inananların kurtuluşu içindir. Bu özelliği dünyanın hiç bir sisteminde bulamazsınız.

Demokrasi adı altında İslamı aramaktan vazgeçin. Gözünüzün önünde ki İslamı görmek için bile gözlük kullanmaya çalışıyorsunuz. Gözlerinizi açmanız onu görmeniz için yeterlidir.

Demokrasi kirli hedeflerin amacına ulaşmasını sağlayan bir paravandır.

Demokrasi’de İslamı bulmaya çalışmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ahmet sadri10 Şubat 2018

nasıl cumhuriyete hakaret edersiniz? Şeriat günümüze uygun bir yönetim biçimi olamaz ve asla olamayacaktır.Tek çare demokrasi ve cumhuriyettir.Teokrasi yönetim biçimiçnde Müslüman olmayan biri yaşayamaz.Örneklerine bakın kafa kesmeler bacak koparmalar…Ve hiç kimse İslamı seçmek zorunda değildir .Hıristiyanlık,Yahudilik ve şamanizm de islam ile bağlantı kurmaktadır.Eminim benim kadar TÜRKÇE Kuran okumamışsınızdır.

Sağlııcakla kalın…

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Borcu olanların okuması gereken dua – Peygamberimizin borçlular için dua tavsiyesi El Halik İsmi Şerif anlamı, Faziletleri, zikri ve sırları Çalınan veya kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua Dostumuz olan İsrail’den Ezan yasağı İslam’a göre Bilginin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Katil İsrail 25 masum Filistinliyi tutukladı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır