Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Borcu olanların okuması gereken dua – Peygamberimizin borçlular için dua tavsiyesi

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslamda ibadet » Borcu olanların okuması gereken dua – Peygamberimizin borçlular için dua tavsiyesi
Borcu olanların okuması gereken dua – Peygamberimizin borçlular için dua tavsiyesi

Son zamanlarda borçlarla boğuşan bir çok kardeşimizin olduğunu biliyoruz. Peki bu durumda borçlu olan Müslümanlar için Peygamber efendimiz ( s.a.v ) nasıl tavsiyelerde bulunuyor.

Peygamber efendimiz ( s.a.v ) borçlu olan insanların bu duayı okumasıyla birlikte borçları dağ kadar bile olsa Allah katında ödenmiş olacaktır. İşte borçlardan kurtulma duası olarak ifade etmenin doğru olmadığını tekrarlıyoruz.

Duanın sahibi yalnızca Allahtır. O dilediği gibi kabul eder. Her şeyin başı duayı salih bir kalple ve yakarışla yapmaktır. Kabul edip etmemek Rabbimize kalmıştır.

Peygamberimizin borçlular için dua tavsiyesi

Peygamberimizin tavsiyeleri ile edilmiş bir dua hem Arapçası hemde Türkçesi

“Sana bir dua öğreteyim mi ki, onunla dua edersen dağ kadar borcun olsa Allah onu ödemeye muvaffak kılar. De ki ey Muâz:

Borçtan kurtulma duası Arapçası

Borçtan kurtulma duası Türkçe

Türkçe Okunuşu: Allahümme Malikel’mülki tu’til’mülke men teşau ve tenziul’mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzilu men teşau bi’yedikel’hayru, inneke ala külli şey’in kadir. Rahmened’dünya vel’ahireti tugdiha men teşau ve’temneuhe men teşeu irhamnî rahmeten tuğninî biha an rahmeti men sivak.

Borçlardan kurtulma duasının Türkçe anlamı

Türkçe Anlamı: “Ey mülkün mâliki olan Allahım! Sen mülkü dilediğine verirsin, mülkü dilediğinden çeker alırsın. Dilediğini azîz kılarsın, dilediğini zelîl kılarsın. Hayır senin elindedir. Muhakkak sen her şeye kadirsin.” (Al-i İmran sûresi, 26)

“Ey dünyâ ve âhiretin Rahmanı! Sen onları dilediğine verirsin, dilediğine vermezsin. Beni, senden başkasının acımasından müstağnî kılacak bir rahmet ile bana rahmet eyle.” (Heysemî, X, 186)

Borcu olanların okuması gereken dua – Peygamberimizin borçlular için dua tavsiyesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

El-Melik ismi anlamı ve Faziletleri Necis şeylere dokunduğumuz da abdestimiz bozulur mu? İftar Duası ( Allahümme leke sümtü ) Arapça ve anlamı İnsanların doğru yolu bulmaları için ilahi kitaplara ihtiyaçları var mı? Mezheplere göre ezan dinlemenin hükmü nedir? Kader ile ilgili hayatta duyduğunuz ifadeler nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır