Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Birilerine bağımlı hale gelen imamlar

Ana Sayfa » İslam Haber » Diyanet Haber » Birilerine bağımlı hale gelen imamlar
Birilerine bağımlı hale gelen imamlar

İslam dininde imamların önemini anlatmadan önce imam sadece camide namaz kıldıran kişi olarak görülmemelidir. İmam,İslam dinini anlatacak ve İslam dini gerekleri doğrultusunda kararlar verebilecek güçte olmalıdır.

Tabi günümüz de imam artık camilerde 5 vakit namaz kıldırın,Ezan okuyan, cenaze namazlarını kıldıran ve mevlitler veren kişi olarak biliniyor peki doğru mu?

Elbette ki imamlarında birer öğretmen olarak görülmeleri ve dini vecibeleri insanlara öğretmede yeterli olması anlamında özgür olmalıdır.

Hutbeye çıktığında eline tutturulmuş birileri tarafından hazırlanmış metinleri okumamalıdır. Okuyan imamların ise Allah’a olan güvenleri kalmadığı anlamını taşımaktadır. Çünkü Allah’a inanan ve güvenen bir imamın korkusu ne olabilir?

Aldığı aylık maaşı mı?
Yoksan görevden atılma korkusu mu?

İşte bu korkuları olanların imam olmaması gerekmektedir. Allah’a olan güvenin ilk göstergesi burası olduğundan imam bu işte su koyuverirse onu gören cemaat ne yapmaz ki?

Birilerine bağımlı hale gelen imamlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Merhametli ve Affedici Oluşu Niran Ünsal’ın Ticari kaygısı Farzın önüne geçti Müslüman İlim öğrenirken nelere dikkat etmeli? Gırgır dine hakaret etti, cezası kapatma oldu Peygamberimiz Hz. Muhammed’in iftar duası Kur’an da aklı kullanmakla ilgili ayet

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır