Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bin Derde Deva Dua – Darlık, Sıkıntı, Borçlardan kurtulmak için dua

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslam'da İlim » Bin Derde Deva Dua – Darlık, Sıkıntı, Borçlardan kurtulmak için dua
Bin Derde Deva Dua – Darlık, Sıkıntı, Borçlardan kurtulmak için dua

Dualar elleri açıp mevlaya bütün içtenlikle ve samimiyetle istekte bulunmaktır. Şimdi sizlere gerçekten bin derde deva olacak kadar değerli bir duayı paylaşacağız tabi duadan çok bir ayeti kerimedir.

Sizlere hem Türkçe okunuşunu hemde açıklamasını yazacağız ama öncelikle hangi konularda sizlere yardımcı olacak onları kısa kısa açıkladıktan hemen sonra duamıza geçeceğiz. Dua sırasında bilmeniz gereken bir kaç ayrıntıyı da sizlerle paylaşacağız.

Hastalıkta yada hastası olanlara şifa, Hasretlik çektiğin biri, bulmak istediğin biri, Dilediği kimseyi sözleri altına alması gibi bir çok nokta da sizlere yardımcı olacaktır. Bu açıklamalar da emri altına alma gibi şeylerde yazıyordu bizler bu konu da ters düştüğünü kabul ettiğimiz için o kısmı paylaşmıyoruz.

Hayra ulaşmayı yada şerden kurtulmayı arzu ettiğiniz zaman belirtilen Ayetleri ve isimlere belirtilen sayıda okumanız gerekmektedir. Değiştirmeniz gereken noktalarda var.

Mesela:

Allahım bana şifa ver,
Allahım bana borcumu ödeme imkanı ver,
Bana helal bir rızık ver veya Allahım kederimi gider,
üzüntümü kaldır,
beni kazalardan koru,
bu Ayetlerin sırların hürmetine habibin ve iyilerin efendisi Muhammed s.a.v. hürmetine O’nun hanedan ve yaran-u dostlar hürmetine dersin.

Duanın Türkçe okunuşu:
Bismillahirrahmanirrahim. Kemâin enzelnâhü mines semâ-i fahteleta bihi nebâtül ardı feesbaha heşîmen tezrûhur riyâh.
Yâ Hağkaltâîl Hüvallâ hüllezî lâ ilâhe illâ hüve âlimül ğaybü veş şehâdeti hüver rahmânür rahîm.
Yâ Cağtefhâîl Yevmel âzifeti izel kulûbü ledel hanâciri kâzimîne mâ liz zâlimîne min hamîmin ve lâ şefîın yutâ’.
Yâ Dağzayâîl Alimet nefsin mâ ahdarat. Felâ uksimü bil hunnes.
Elcevâril künnes.Velleyli izâ asas. Ves subhi izâ teneffes.
Yâ Vağkahâîl Sât. Vel kurâni ziz zikr. belillezîne keferû fî ızzetin ve şikâk Yâ Dağşemcâîl. Tevekkelû yâ huddâme hâzihil âyâtiş şerîfeti ve yâ eyyühes seyyid Meytatarûn. Bi tehyici kalbe fülânete binti fülânete alâ mehabetî ve meveddetî elvâhan elvâhan elvâhan elacele elacele elacele essâate essâate essâate alâ mülkü Süleymân ibni Dâvud aleyhimesselâmü ve bi hakkit tevrâti vel incîli vez zebûri ve bi hakkil fürnil azîmü ve bi hakki Muhammedinil Mustafa sallallâhü aleyhi ve selem. Ve bi hakki hâzihil âyâtil ızâmi vel esmâil kirâmi ve bi hakki kecağzamheyûşin
allâhümme innî eselüke en tüsahhrali ve tüharrikelî kalbehâ fülânete binti fülânete alâ mehabetî ve meveddetî. Nasrun minallâhi ve fethun karîb.

Duanın Türkçe anlamı:
(Bismillâhirrahmânirrahîm. Gökten indirdiğimiz su ile yeryüzünde yetişen bitkiler birbirine karışır. Ama sonunda rüzgarın savuracağı çer çöre döner
Ey Hağkaltâîl! O görülende görülmeyeni de bilen kendisinden başka ilah olmayan Allahtır. O Rahmandır, Rahmidir.
Ey Cağtefhâîl! Onları, yüreklerin ağzına geleceği tasadan yutkunacaklar yaklaşan kıyamet günü ile uyar. Zalimlerin ne dostu ne de sözü dinlenecek şefaatçisi olur.
Ey Dağzeyâîl! Gündüz sinip geceleri gözüken gezegenlere and olsun. Kararmaya başlayan geceye and olsun. Ağarmaya başlayan sabaha and olsun. Bu Kuran arşın sahibi katında değerli,
güçlü, sözü dinlenen ve güvenilen şerefli bir elçinin getirdiği sözdür
Ey Vağkahâîl! Sâd öğüt veren Kuran’a and olsun ki, inkar edenler gurur ve ayrılık içindedirler.
Ey Dağşemcâîl! Ey bu Ayetlerin huddamı ve ey seyyid Meytatarûn! Fülan binti fülanenin kalbini benim sevgi ve mehabbetim üzere heyecana getir. Hemen şimdi acele olarak. Süleyman ibni Davud a.s. un mülkü saltanatı üzere. Tevrat, İncil, Zebur ve Fürkan hakki için. Muhammed Mustafa s.a.v. hakki için. Ve bu yüce Ayetler, saygı değer İsimler hakki için. Allahım fülane binti fülanenin kalbini benden yana eğip çevirmeni ve benim sevgim üzere harekete geçirmeni istiyorum. Yardım Allah’tandır, fetih de çok yakındır).

Bin Derde Deva Dua – Darlık, Sıkıntı, Borçlardan kurtulmak için dua - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çalınan veya kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua Kurban bağışlamak için değil, kesmek içindir Üç aylarda bulunan mübarek günler, geceler ve kandiller Fransa’da camilere Domuz Başı ile saldırı Mescid-i Aksa için sessiz kalan Araplar Müslüman İlim öğrenirken nelere dikkat etmeli?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır