Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

“Bilgi ahlakı” sözü ne anlama geliyor?

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslami Sorular » “Bilgi ahlakı” sözü ne anlama geliyor?
“Bilgi ahlakı” sözü ne anlama geliyor?

Değerli kardeşlerimiz bu sözle ilgili sorulan sorunun tamamı : “Bilgi ahlakı” sözü size neyi çağrıştırıyor? Bu konuda Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. Şeklinde bir soru olarak gelmiş. Öncelikle Bilgi ve Ahlak kelimelerini açıklayacağız ve sonrada Bilgi Ahlakı ne anlama geliyor onu izah etmeye çalışacağız.

Bilgi: Öğrenilen ve öğretilen her şey olarak ifade edilebilir.Ahlak kelimesi: Doğuştan başlayan ve geliştirdiği davranışlar bütünüdür.

Şimdi değerli kardeşlerim Bilgi ahlakı ise Peygamber efendimiz Hz. Peygamber’in bir hadisi şerifi ile başlayalım. “Kadın ve erkek
her Müslümana ilim öğrenmek farzdır.” 

Bilgi de cehaletten kurtulmak, Ahlakta ise onurlu bir şekilde yaşamak var ise edilen bilgi ile yaşamak ve bu konuda insanları bilgilendirmek gelmektedir. Buna örnek olarak Kuran da öğrendiklerimizi hakkı ile yaşamalı ve yaşatmalıyız.

“Bilgi ahlakı” sözü ne anlama geliyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İslam; devlet yönetiminde israfı, İhtişam olarak görmez! Allah’ın isimlerini okumanın faydaları ve faziletleri Sabah ezanı ve sabah namazı ile ilgili olarak aklınıza takılan büyün soruların cevapları Peygamberimiz Hz. Muhammed nasıl oruç tutardı ( Ramazan orucunu nasıl tutardı ) ABD Başkanına karşı durmanın adı: ABD karışımı İslam Azrail nasıldır, Ölüm anında insanlara nasıl görünür, Hz. Azrail hakkında merak ettikleriniz?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır