Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başörtüsü Takmamak İçin Müftülüğü Terk Etti

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » Başörtüsü Takmamak İçin Müftülüğü Terk Etti
Başörtüsü Takmamak İçin Müftülüğü Terk Etti

Fransa’nın sağcı Cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, Lübnan ziyareti sırasında resmi görüşmelerde Lübnan Müftüsü ile görüşmenin yapılacağı zaman kendisine Müftü ile görüşmesi için başörtüsü takması gerektiği ifade edilince aşırı sağcı Cumhurbaşkanı adayı Müftülüğü terk etti. Böyle insanları kutluyoruz, oldukları gibi görünüyorlar aldatmacı ve yalandan rol yapmak yerine olduğu kendini ifade etmiş ve terk etmiş.

Lübnanlı Müftüyü’de anlamak ne kadar zor madem kadınla görüşeceksin kadının görüşünü ve zikrini bilmene rağmen neden başörtüsünü bu kadar değersiz bir insan için caydırıcı bir silah olarak kullanırsın.

Fransa’nın sağcı Cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen’in yapmış olduğu hareket siyasi kriz olarak görüldü. Tabi işin birde siyasi boyutu söz konusu düşünsenize seçimler için Lübnan yaklaşık 15 bin civarında aday olduğu ifade edilmektedir. Bu nedenle Lübnan’da ki seçmenler adaylar için iyi bir uğrak yeri olmasına rağmen Fransa’nın sağcı Cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen hedefleri uğruna başörtüsüne eyvallah demektense hedeflerini ezdirmedi.

Bizim müftümüz sağ olsun böyle inancı olmayan birine başörtüsü takarak Müslüman yaptığını zannediyor.

Fransa’nın Beyrut Büyükelçiliğinden açıklanan rakamlara göre, Fransa’daki son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Lübnan’da yaşayan Fransız vatandaşı 15 bin kayıtlı seçmenin yüzde 64’ü oy kullandı. Bu nedenle Beyrut, Fransa cumhurbaşkanı adaylarının kampanya sürecinde ziyaret ettiği önemli duraklar arasında yer alıyor.

Fransa’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olan Emmanuel Macron da geçen ay Beyrut’ta temaslarda bulunmuştu. Fransa’nın aşırı sağcı Cumhurbaşkanı adayı ve Ulusal  Cephe Partisinin lideri Marine Le Pen’in dün başladığı Lübnan temasları kapsamında bu  sabah Lübnan Müftüsü Abdullatif Deryan ile görüşmesi planlanıyordu. Le Pen  görüşme yerine geldiğinde, müftülük yetkilileri Le Pen ve beraberindeki heyeti  ellerinde başörtüsü ile karşıladı. Müftü ile görüşmesinde başörtüsü takmayı reddeden Le Pen, görüşme mekanını terk etti.

Başörtüsü Takmamak İçin Müftülüğü Terk Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Maraim29 Eylül 2019

Yazi anlasilmaz bir halde sunulmus.Hic mi dilbilgisi yonunden kontrol etmezsiniz.Kiniyorum bu daranisinizi.Bu arada yurtdisindan yazdigimdan klavyede Turkce karekterker yok.

prAmid09 Ekim 2019

Bu önemli hata için özür dileriz. İnş bu duruma özen göstereceğiz.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

El-Mecîd isminin anlamı, Fazileti ve zikri ve faydaları Borcu olanların okuması gereken dua – Peygamberimizin borçlular için dua tavsiyesi Ramazan ayına nasıl hazırlanmalıyız? ABD Başkanına karşı durmanın adı: ABD karışımı İslam Namaz kılan babasının sırtında gösteri yapan ufaklık Hz. Eyüb’ün sabrını anlatan güzel bir hikaye videosu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır