Başörtüsü Takmamak İçin Müftülüğü Terk Etti

by prAmid

Fransa’nın sağcı Cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, Lübnan ziyareti sırasında resmi görüşmelerde Lübnan Müftüsü ile görüşmenin yapılacağı zaman kendisine Müftü ile görüşmesi için başörtüsü takması gerektiği ifade edilince aşırı sağcı Cumhurbaşkanı adayı Müftülüğü terk etti. Böyle insanları kutluyoruz, oldukları gibi görünüyorlar aldatmacı ve yalandan rol yapmak yerine olduğu kendini ifade etmiş ve terk etmiş.

Lübnanlı Müftüyü’de anlamak ne kadar zor madem kadınla görüşeceksin kadının görüşünü ve zikrini bilmene rağmen neden başörtüsünü bu kadar değersiz bir insan için caydırıcı bir silah olarak kullanırsın.

Fransa’nın sağcı Cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen’in yapmış olduğu hareket siyasi kriz olarak görüldü. Tabi işin birde siyasi boyutu söz konusu düşünsenize seçimler için Lübnan yaklaşık 15 bin civarında aday olduğu ifade edilmektedir. Bu nedenle Lübnan’da ki seçmenler adaylar için iyi bir uğrak yeri olmasına rağmen Fransa’nın sağcı Cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen hedefleri uğruna başörtüsüne eyvallah demektense hedeflerini ezdirmedi.

Bizim müftümüz sağ olsun böyle inancı olmayan birine başörtüsü takarak Müslüman yaptığını zannediyor.

Fransa’nın Beyrut Büyükelçiliğinden açıklanan rakamlara göre, Fransa’daki son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Lübnan’da yaşayan Fransız vatandaşı 15 bin kayıtlı seçmenin yüzde 64’ü oy kullandı. Bu nedenle Beyrut, Fransa cumhurbaşkanı adaylarının kampanya sürecinde ziyaret ettiği önemli duraklar arasında yer alıyor.

Fransa’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olan Emmanuel Macron da geçen ay Beyrut’ta temaslarda bulunmuştu. Fransa’nın aşırı sağcı Cumhurbaşkanı adayı ve Ulusal  Cephe Partisinin lideri Marine Le Pen’in dün başladığı Lübnan temasları kapsamında bu  sabah Lübnan Müftüsü Abdullatif Deryan ile görüşmesi planlanıyordu. Le Pen  görüşme yerine geldiğinde, müftülük yetkilileri Le Pen ve beraberindeki heyeti  ellerinde başörtüsü ile karşıladı. Müftü ile görüşmesinde başörtüsü takmayı reddeden Le Pen, görüşme mekanını terk etti.

İlgili İçerikler

2 comments

Maraim 29 Eylül 2019 - 11:28

Yazi anlasilmaz bir halde sunulmus.Hic mi dilbilgisi yonunden kontrol etmezsiniz.Kiniyorum bu daranisinizi.Bu arada yurtdisindan yazdigimdan klavyede Turkce karekterker yok.

Reply
prAmid 9 Ekim 2019 - 17:24

Bu önemli hata için özür dileriz. İnş bu duruma özen göstereceğiz.

Reply

Leave a Comment