Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Azez’de araçlı saldırı – 100’lerce ölü var

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » Azez’de araçlı saldırı – 100’lerce ölü var
Azez’de araçlı saldırı – 100’lerce ölü var

Rabbim masum insanlara yönelik yapılan bu saldırıların sebeplerini kahhar eylesin. Suriye’nin halep kentine bağlı Azez’de gerçekleşen bu katliam saldırısında araç kullanıldı. en az ölümün 60 olduğu söyleniyor. Adalet mahkemesi önünde gerçekleştirilen bombalı saldırı bir çok masum insanın hayatına mal oldu. Yine masumların kanı döküldü ve yine adres Suriye. İşid terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bu saldırıda dökülen kanının hesabı elbette ki sorulacaktır.

Şiddetli patlama, Kilis tarafından da duyuldu ve kısa süreli tedirginliğe yol açtı. IŞİD terör örgütü tarafından düzenlenen saldırı sonrası sınır hattında alarm durumuna geçilirken, patlamada yaralananların Türkiye’ye getirilebileceği ihtimaline karşı da Kilis Devlet Hastanesi’nde hazırlık yapıldı.

AA muhabirinin sivil savunma yetkilisi İyad Şeyh Razuk’tan aldığı bilgiye göre, muhaliflerin kontrolündeki ilçenin merkezindeki yerel mahkemenin yakınlarında bomba yüklü araç infilak etti.

Razuk, saldırı bölgesinde büyük tahribat oluştuğunu belirtti.

İlçedeki hastanede görev yapan Doktor Ebu Hasan, AA muhabirine, saldırıda en az 60 kişinin
yaşamını yitirdiğini, 50’den fazla sivilin de yaralandığını kaydetti.

Saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu söyleyen Razuk, saldırı bölgesinde büyük tahribat oluştuğunu, yaralıların ilçedeki hastanelere kaldırıldığını belirtti.

Azez’de araçlı saldırı – 100’lerce ölü var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şamanizme inanan Kızılderili çift İslam’ı seçti Haram Nedir? – Neden haramlardan uzak durmalıyız? Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Merhametli ve Affedici Oluşu Veda hutbesinde hangi temel hak ve hürriyetlerden ( Özgürlükten ) bahsedilmiştir? Mucize kurtuluş: Allah dilediğinde olmayacak şey yoktur ( Video ) 2021 dini günler, bayramlar ve kandiller

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır