Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Amerika’dan Camiye bombalı saldırı ve katliam

Ana Sayfa » İslam Haber » Dünyada islam » Amerika’dan Camiye bombalı saldırı ve katliam
Amerika’dan Camiye bombalı saldırı ve katliam

Olaydan çok katledilen Müslüman kardeşlerimiz için dur diyecek kimsenin olmaması ne kadar acı verici. Suriye’ye bağlı cina köyünde yatsı namazı için camiye giden masum sivilleri hedef alan bu canice katliamın arkasında ABD çıktı. Yaşalık 60 kişinin öldüğü ve onlarca yaralının olduğu saldırı sonrasında olayı teröristlerle bağlayıp kendilerini kurtarmaya çalışan yetkililer açıklamalarında olayı kabul ettiler.

katliamı kabul etmeleri bir anlam ifade edebiliyor mu?

Zavallı insanları öldüreceksin hemde mabetlerinde sonrada çıkıp bir şey olmamış gibi yanlışlık olarak ifade edilebiliyor. Tabi burada asıl sorulması gereken bunlar Müslümanları katlediyor farkında mısınız?

İnsanlık dersi aldığımız ve özgürlükler ülkesi olarak gördüğümüz hayallerini kurduğumuz ülkeler bizleri katlediyor, ilk tepki ise “not thing” Hiç bir şey. Suriye’de gerçekleşen bu katliamda diyanet işleri başkanlığı tarafından bir yazı gönderildi ama sadece yazı ile olacak iş değil ki!

Yanı başımız da kardeşlerimiz katledilirken bizler kendi kabuğumuza çekilmiş yarın sıranın bizlere gelmesini bekliyoruz. Oysa ki bizlere miras bırakılan bu muydu?

Haberin geri kalan kısmını sizlere aktarıyoruz
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Halep’in Cina köyü yakınlarında bir hava saldırısı gerçekleştirdiklerini kabul etti.
MEHMET GÖRMEZ’DEN TEPKİ

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Halep’te bir camiye yatsı namazı esnasında düzenlenen hava saldırısına ilişkin, bir insanı secdedeyken öldürmenin ve bir mabedin göğsünü delmenin hem Allah katında hem de insanlık önünde hiçbir açıklamasının olamayacağını bildirdi.

İnsanlık dışı bu saldırıyı şiddetle telin ettiğini vurgulayan Görmez, “Halepli kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara başsağlığı diliyor, şehitlere rahmet, acılı ailelerine sabır niyaz ediyorum.” açıklamasını yaptı.
ELBET BİR GÜN HESAP VERECEKLER

Masum insanlara kasteden, ahlak ve hukuktan nasibini almamış, vicdan elbisesini çıkarmış, insaf kalemini kırmış olanların elbet bir gün hesap vereceğine dikkati çeken Görmez, şunları kaydetti:

“Bir insanı secdedeyken öldürmenin, bir mabedin göğsünü delmenin ne insanlık önünde ne de Cenab-ı Hakk’ın katında hiçbir açıklaması olamaz.

Acıya dayanacak gücü kalmamış, dermanı secdede arayan bu masum sivillerin feryadını duyun! İslam ülkelerinin liderleri, ilim insanları, insan hakları müdafileri bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır.

Kararan bakışlarda umut ışığı olmak için çırpınanların çabası elbet makam-ı ilahide karşılık bulacaktır. Annelerin feryadı elbet cevapsız kalmayacaktır. O zamana kadar Müslümanlara, İslam ümmetine düşen kardeşliğini unutmamak, tek yürek olarak mazlumun yanında yer almaktır.

Bu zalim saldırıyı telin ediyor, sadece birkaç saat içinde unutulan ve peşinden yenileri eklenen bir insanlık suçu olmaması için vicdan sahibi bütün insanlığı bu zulmü durdurmaya davet ediyorum.”
300 BİNDEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

Suriye iç savaşı 15 Mart’ta 6. yılını tamamladı. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne göre, savaş sırasında 300 binden fazla kişi öldü. Suriye’ye komşu olan ülkelere 5 milyondan fazla kişi sığındı. Ülkede 13 buçuk milyon insan acil yardıma muhtaç durumuna geldi. Çözüm çabalarında hâlâ herhangi bir somut ilerleme kaydedilmedi.

Amerika’dan Camiye bombalı saldırı ve katliam - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kuran’ı Arapça mı, Türkçe mealini okumak mı daha hayırdır. Başörtüsü Takmamak İçin Müftülüğü Terk Etti İftar Duası ( Allahümme leke sümtü ) Arapça ve anlamı El-Mecîd isminin anlamı, Fazileti ve zikri ve faydaları Peygamber, Nebi, Elçi, Resul ve Mucize kavramlarının anlamı ve araştırma Demokrasi’de İslamı bulmaya çalışmak

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır