Allah’ı görerek ibadet etmek

İbadet yalnızca yaratana yapılan şükürdür. İbadet ederken Allah’ı nasıl görebiliriz gibi sorulara boğuşmak yerine hiç kimsenin Allah’ı göremeyeceğini biliyoruz bu nedenle görüyormuş gibi yaparak ibadet etmek olayın ciddiyetini ve Allah katında sevilenin en güzel yolu olacaktır. İbadet gün içerisinde geçirdiğimiz her dakika ve her saniye için geçerli olan uzun vadeli bir işleyiştir. İbadetin Allah’a gösterilen saygının ve sevginin bir göstergesi olduğunu hatırlarsak izah etmeye çalıştıklarımı da hemen destekleyeceksinizdir.

Değerli kardeşlerim:

Allah’ı görüyormuş gibi yaparak yaşamak bizler için en hayırlı iştir. Müslüman kimseler saygı ifadesi olarak yaptıkları ibadeti birileri görsün diye yada göstermelik rant sağlama amaçlı olarak yapmamalıdır. Allah muhafaza dikkat etmek gerekmektedir.

Bizler ibadeti rabbimize saygı göstermek için yapıyorsak, bu saygıyı yine Allah’ı görüyormuşuz gibi yaparak kendimizi motive etmeliyiz, Çünkü bu ciddiyeti kavradığımız da yaptığımız ibadetin hareketler oluşmuş bir dizi tekrar göstergesi olmadığını göreceğiz. İbadetin bilinçli olanını yapmak daha güzel bir ahlaka sahip olmayı ve daha güzel bir Müslüman olmanın yolunu açacaktır.

Düşünsenize ibadetiniz esnasında Allah’ın sizi gördüğü gerçeğini kabul etmiş bir şekilde kendinizi düşündüğünüz de nasıl bir ruh halinde olacağınızın hayalini kurabiliyor musunuz?

Bütün kardeşlerimizi bu güzel ibadet şekline davet ediyorum. Allah’ı sadece kelime de değil bütün benliğimiz de yaşamak bizlere kötülük değil hayatımız da yepyeni bir yol gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir