Allah’a imanla ilgili Kuranda geçen ayetler

İman konusu ile ilgili olarak Kuran-ı Kerim de var olan bütün ayeti kerimeleri sizler için bir araya getirmeye çalıştık. Özellikle Allah’a iman konusunda kuran da geçen ayetleri hem anlamları hemde okunuşları ile birlikte sizler için hazırladık. Ayrıca iman konusu ile ilgili diğer konularda da ayetleri okuyabileceksiniz.

Allah’a iman ayetleri: Ahkâf Suresi – 31. Ayet’i kerime

“Ey kavmimiz! Allah’ın dâvetçisine uyun, ona iman edin ki, günahlarınızı bağışlasın ve sizi elem dolu bir azaptan kurtarsın.”

Allah’a iman ayetleri: Fetih Suresi- 8. ve 9. Ayet’i kerimeler

(Ey Muhammed!) Şüphesiz biz seni bir şâhit, bir müjdeci ve bir uyarıcı olarak gönderdik.

Ey insanlar! Allah’a ve Peygamberine inanasınız, ona yardım edesiniz, ona saygı gösteresiniz ve sabah akşam Allah’ı tespih edesiniz diye (Peygamber’i gönderdik.)

Allah’a iman ayetleri: Hadîd Suresi – 7. ve 8. Ayet’i kerimeler

Allah’a ve Resülüne iman edin ve sizi üzerinde tasarrufa yetkili kıldığı maldan, (Allah yolunda) harcayın. İçinizden iman edip de (Allah yolunda) harcayanlar var ya; onlar için büyük bir mükafat vardır.

Peygamber, sizi, Rabbinize iman etmeniz için davet edip dururken size ne oluyor da Allah’a iman etmiyorsunuz? Halbuki (Allah ezelde) sizden sağlam bir söz de almıştı. Eğer inanacak kimselerseniz (bu çağrıya uyun).

Kuran-ı Kerimde imanla ilgili geçen bütün ayeti kerimeler için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir