Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Akıl ve vahiyden daha çok rüya, keşif ve ilhamla doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür?

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » İslami Sorular » Akıl ve vahiyden daha çok rüya, keşif ve ilhamla doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür?
Akıl ve vahiyden daha çok rüya, keşif ve ilhamla doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür?

Değerli kardeşlerimiz Akıl ve Vahiy ile gelen bilgilerin doğruluğu yerine toplumda yer etmiş olan Rüya, Keşif ve ilham gibi kavramlara olan ilgi nedeniyle toplumda doğru bilgiye ulaşmak mümkün olabilir mi? diye bakacağız. 

Öncelikle sorunu tamamını sizler için paylaşalım: Sizce akıl ve vahiyden daha çok rüya, keşif ve ilhamın rağbet gördüğü bir toplumda doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür?

Toplumda Akıl ve vahyin rağbet görmemesi durumunda oluşacak bilgi kirliliği doğrudan uzaklaşır. Aşağıda saydığımız durumlar söz konusu olacaktır.

Doğru bilgiye ulaşmak mümkün değildir, Çünkü; rüyalar ve ilhamlar kesin bilgi içermezler. Kişilerin psikolojik durumlarına göre değişebilir. Su istimal edilebilirler. Kişiler şahsi çıkarları için insanları kandırabilirler. Bu yüzden böyle bir toplumda doğru bilgiye ulaşmak mümkün değildir.

Akıl ve vahiyden daha çok rüya, keşif ve ilhamla doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tilavet secdesi nedir ve nasıl yapılır? Mimarisi ile göz kamaştıran cami resimleri Üç ayların başlangıcı ve bitişi 2019 Katil İsrail 25 masum Filistinliyi tutukladı Sad Bin Muaz ( r.a. ) hayat hikayesi Gırgır dine hakaret etti, cezası kapatma oldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır