Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

ABD Başkanına karşı durmanın adı: ABD karışımı İslam

Ana Sayfa » İslami Cevaplar » Dini Kıssalar » ABD Başkanına karşı durmanın adı: ABD karışımı İslam
ABD Başkanına karşı durmanın adı: ABD karışımı İslam

45. ABD başkanı seçimleri tamamlandı ve bütün dünya Trump’un başkanlığı kabul edemiyorlar. Bu kabul etmeyişlerini de çok tanıdık bir argümanı kullanarak karşılık verdiler. Amerikan bayrağın tesettür etmiş Müslüman kadını kullandılar. Resmi gördüğünüz de anlatmak istediklerimi zaten anlayacaksınız. Amerikayı protesto için kullanılan simge bu şekilde ifade edilmiş olması gerçekten çok üzücü ve bir o kadar da düşündürücüdür. Yıllardır İslami inanışa çomak sokmaya çalışan ve islami düşüncelerde ki kırılmalara sebebiyet veren bir zihniyetine bu şekilde protesto edilmesi de doğaldır.

Önemli olan ise gör olmuş gözlerin bunu görebilmesidir. Amerika da yaşayan Müslümanların olaya bakışı ise Hem Amerikalıyım , Hemde Müslümanım bununla da gurur duyuyorum şeklinde oluyor.

Bizler kime nasıl tepki gösteriyorlarsa göstersinler ama bizim temel değerimiz olan bir simgeyi kullanıp da göstermesinler istiyoruz. Kullanmak istedikleri rahibeler olsun, rahipleri olsun neden bizim baş örtümüzü yine kendi bayraklarına örterek yapıyorlar.

Bizler olayı haberi ile birlikte sizlere aktarıyoruz.

Dünya çapında popüler olan pankartın kaynağı, New York’un Queens bölgesinde yaşayan Munire Ahmed.

Hafta sonu yarım milyonu aşkın kadının toplandığı Washington’dan New York’a dönerken İngiliz The Guardian gazetesine konuşan 32 yaşındaki Ahmed, “Sadece söyleyebileceğim ‘Ben de sizin gibi Amerikalıyım.’ Hem Amerikalıyım hem de Müslümanım. Ve her ikisinden de çok gururluyum” diyor.

Munire Ahmed, “Fotoğrafın temsil ettiği şey nedeniyle bu bir onur. Bu hiçbir şeye karşı olmakla ilgili değil. Sadece bir katılım. Bu sadece, ‘Ben de tıpkı sizin gibi Amerikalıyım’ demek” ifadesini kullanıyor.

Washington’daki tarihi yürüyüşte bir Kongre üyesinin yanına geldiğini anlatan Ahmed, “Fotoğraftaki kadının ben olduğumu hemen anladığını söyledi. Şaşırdım, çünkü insanların fotoğraftakinin sadece başörtüsü takmış herhangi biri olduğunu düşüneceklerini farz ediyordum” diye ekliyor.

ÜNLÜ POSTERİ YARATAN SANATÇI ÇİZDİ

Guardian gazetesi ayrıca, Ahmed’i dünyaya tanıtan çizimin Obama’nın ünlü ‘Umut-Hope’ adlı posterine de imza atan sanatçı Shepard Fairey tarafından yaratıldığını aktarıyor.

Fairey’in ilham aldığı fotoğrafı çeken isim ise, Munire Ahmed’in arkadaşı Rıdvan Adhami. İkili Wall Street çevresinde dolaşırken söz konusu kare ortaya çıkmış.

Munire Ahmed’in ailesi, 1970’lerin sonunda Bangladeş’ten New York’a gelmiş. Queens’te büyüdüğü Jamaica ise, sürpriz bir şekilde Donald Trump tarafından inşa edilen Jamaica konutlarına yakın bir konumda.

ABD Başkanına karşı durmanın adı: ABD karışımı İslam - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Esmaül Hüsna’nın ( Allah’ın isimlerinin ) Faziletleri 2021 cuma mesajları – Ayetli ve hadisli en güzel cuma mesajları Kuranda imanla ilgili ayetler – Kuranda geçen iman ayetleri Ezan okunurken, Kuran okumak, sohbet etmek uygun mudur? Namaz kılan babasının sırtında gösteri yapan ufaklık Katil İsrail 25 masum Filistinliyi tutukladı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

İman ve Kuran İslami haber Kaynağı - Tüm Hakları Saklıdır